هشتمین کنفرانس ملی ماهی شناسی ایران

هشتمین کنفرانس ملی ماهی شناسی ایران

هشتمین کنفرانس ملی ماهی شناسی ایران

دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹
Monday, September 21, 2020

هشتمین کنفرانس ملی ماهی شناسی ایران

۱۳۹۹/۰۲/۰۹

 

هشتمین کنفرانس ملی ماهی شناسی ایران

    این کنفرانس در سطح ملی و در زمینه تخصصی ماهی­ شناسی و علوم مرتبط توسط دانشگاه تربیت­ مدرس، دانشکده منابع­ طبیعی و علوم ­دریایی و با همکاری انجمن ماهی ­شناسی ایران برگزار خواهد شد

   

بسم الله الرحمن الرحیم
 

با طلب یاری از درگاه خداوند و توسل به هشتمین اختر تابناک ولایت و امامت امام رضا (ع)، دانشگاه تربیت مدرس در تاریخ 19 و 20 شهریور 1399 میزبان هشتمین کنفرانس ملی ماهی شناسی ایران خواهد بود. این کنفرانس با همکاری انجمن ماهی شناسی ایران برگزار شده و مهمترین رویداد علمی تخصصی کشور در ارتباط با علم ماهی شناسی است. امید است میزبان خوبی برای اساتید، پژوهشگران، دانشجویان و علاقه ­مندان به این گرایش علمی جذاب و پویا از سراسر ایران باشیم.
کشور ایران با توجه به موقعیت خاص زیست جغرافیایی و ارتباط با آبهای آزاد در جنوب و دریای خزر در شمال و همچنین حوزه­ های آبریز متعدد، از غنای گونه ­ای بالای ماهیان برخوردار است. در این بین استان مازندران نیز در همجواری با آب­های خزر و رودخانه­­ های فراوان، بخش گسترده­ای از تنوع ماهیان ایران را در خود جای داده است. توجه به مسائل حفاظتی و شناخت بهتر از این تنوع زیستی در استانی گردشگر پذیر و با تراکم بالای جمعیت همچون مازندران، لازمه توسعه پایدار در منطقه محسوب می شود.
 دانشگاه تربیت مدرس به عنوان تنها دانشگاه تحصیلات تکمیلی کشور، تاکنون سهمی پررنگ در عرصه تحقق اهداف و برنامه های توسعه و پیشرفت سرزمینمان داشته است. امید است دانشکده منابع طبیعی و علوم دریایی نیز بتواند با برگزاری این کنفرانس قدمی هر چند کوچک در راستای شناخت و حفاظت از این جانداران ارزشمند ایفا نماید. مشتاقانه چشم انتظار مشارکت کلیه علاقه مندان و محققین کشور در راستای برگزاری بهتر هشتمین کنفرانس ملی ماهی شناسی ایران هستیم.

 

محمد صادق علوی یگانه

دبیر علمی هشتمین کنفرانس ملی ماهی شناسی ایران

 

این کنفرانس در سطح ملی و در زمینه تخصصی ماهی­ شناسی و علوم مرتبط توسط دانشگاه تربیت­ مدرس، دانشکده منابع­ طبیعی و علوم ­دریایی و با همکاری انجمن ماهی ­شناسی ایران با اهداف زیر برگزار خواهد شد:

 

پویایی بیشتر و افزایش تعاملات علمی بین محققین کشور در حوزه تخصصی ماهی ­شناسی

شناخت هر چه بیشتر از ماهیگان غنی ایران در آب­های داخلی و دریایی

دسترسی به راهکارهای حفاظتی و مدیریتی در حفظ تنوع زیستی ماهیگان ایران

آشنایی با دستاوردهای نوین در تکثیر و پرورش و فرآوری ماهیان با تاکید بر بهره­ برداری پایدار

 

منبع : دبیرخانه کنفرانس

 


مطالب مرتبط


دیدگاه خود را بیان کنید