كارخانه خوراك دام و طيور و آبزیان غرب كشور در ايلام فعاليت خود را آغاز كرد

كارخانه خوراك دام و طيور و آبزیان غرب كشور در ايلام فعاليت خود را آغاز كرد

كارخانه خوراك دام و طيور و آبزیان غرب كشور در ايلام فعاليت خود را آغاز كرد

پنج‌شنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰
Thursday, October 21, 2021

كارخانه خوراك دام و طيور و آبزیان غرب كشور در ايلام فعاليت خود را آغاز كرد

//

 

ايلام - بزرگترين كارخانه توليد خوراك دام، طيور و آبزیان غرب كشور روز دوشنبه به مناسبت هفته جهاد كشاورزي در مراسمي فعاليت خود را در شهرستان ايوان از توابع استان ايلام آغاز كرد.

23/3/1390

به گزارش خبرنگار ايرنا بهره برداري از اين واحد بزرگ توليدي همزمان با بهره برداري از چهار هزار و شش طرح كشاورزي در سراسر كشور و 69 پروژه كشاورزي در استان ايلام با حضور رييس جمهوري از طريق ويديو كنفرانس آغاز شد.
استاندار ايلام در آيين بهره برداري از اين كارخانه گفت: اين واحد توليدي به عنوان يكي از واحدهاي بزرگ توليدي استان ظرفيت توليد سالانه 42 هزار تن خوراك دام، طيور و آبزیان را دارد.
'مجتبي اعلايي' افزود: براي اجراي اين طرح در مجموع 30 ميليارد ريال در قالب بنگاه هاي اقتصادي زود بازده سرمايه گذاري شده است.
وي اظهارداشت: حدود 23 ميليارد ريال از سرمايه گذاري اين طرح توليدي از محل تسهيلات بانكي و هفت ميليارد ريال ديگر از آورده هاي شخصي تامين شده است .
استاندار ايلام گفت : مواد توليدي مورد استفاده اين كارخانه شامل گندم، جو، ذرت، سويا و سبوس است كه در استان تامين و توليدات آن نيز در سطح اين استان و استان هاي همجوار عرضه خواهد شد.
وي افزود: استان ايلام از ظرفيت بالايي در بخش كشاورزي بر خوردار است كه اميدواريم بتوانيم اقتصاد منطقه را با تكيه بر كشاورزي و صنايع تبديلي شكوفا سازيم .
اعلايي تاكيد كرد: بهره برداري از اين طرح مي تواند نقش مهمي در خودكفايي استان در بخش توليد خوراك دام ، طيور و آبزیان داشته باشد.
در آيين بهره برداري از 69 طرح كشاورزي در استان ايلام نيز رييس سازمان جهاد كشاورزي اين استان گفت: براي اجراي اين پروژه ها در مجموع 44 ميليارد و 59 ميليون ريال هزينه شده است .
'خسرو شهبازي ' افزود: 23 ميليارد و 112ميليون ريال اعتبار اجراي طرح ها از محل بودجه ملي و مابقي از اعتبارات استاني هزينه شده است .
وي اظهار داشت: با اجراي اين پروژه ها براي 181 نفر ايجاد اشتغال و مشاغل 242 نفر ديگر تثبيت شده است و 855 خانوار روستايي از مزاياي اين طرح ها در مناطق مختلف استان بهره مند شدند.
شهبازي گفت: كارخانه خوراك دام، طيور و آبزیان، آبياري باراني و قطره اي، مرغداري گوشتي، پروار بندي گوساله و احداث باغ ميوه از مهمترين طرح هايي است كه امروز در استان ايلام مورد بهره برداري قرار گرفت.
در اين مراسم افتتاح همزمان اين طرح ها كه در سالن شركت مخابرات استان ايلام برگزار شد استاندار و جمعي از مديران اجرايي استان حضور داشتند.
استان ايلام در غرب كشور و منطقه زاگرس يكي از مستعد ترين استان ها براي توسعه كشاورزي، مرتع و جنگل است

منبع : خبرگزاری جمهوری اسلامیدیدگاه خود را بیان کنید