در آمد200میلیون ریالی با اجرای فعالیت های اقتصاد مقاومتی /گ

در آمد200میلیون ریالی با اجرای فعالیت های اقتصاد مقاومتی /گ

در آمد200میلیون ریالی با اجرای فعالیت های اقتصاد مقاومتی /گ

یک‌شنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰
Sunday, October 17, 2021

در آمد200میلیون ریالی با اجرای فعالیت های اقتصاد مقاومتی /گ

۱۳۹۵/۱۰/۰۴
در آمد200میلیون ریالی با اجرای فعالیت های اقتصاد مقاومتی

 

 یک کار آفرین فعال در عرصه اقتصاد مقاومتی با اشاره به فعالیت5 ساله خود در حیطه کوره پزی و دامداری، گفت: اکنون علاوه بر دامداری در زمینه شیلات نیز فعالیت داشته به گونه ای که زمینه اشتغال زایی برای 30نفر را ایجاد کرده ام

 

 رضا سندگل با اشاره به  فعالیت در عرصه های اقتصاد مقاومتی اظهار داشت:تاکنون توانسته ام با ورود به عرصه های کوره پزی، دامداری و شیلات زمینه اشتغال زایی را برای بیش از 30نفر از جوانان جویای کار در شهرستان زابل فراهم کنم. وی نبود بازار فروش و کمبود سرمایه در گردش را عمده مشکلات اساسی موجود در کار کارآفرینان عنوان و گفت: مسئولان باید اقدام به ایجاد بازارچه هایی برای فروش محصولات بومی و داخلی کنند تا برخی از مشکلات سد راه تولید کنندگان مرتفع شود.

 

 این کار آفرین نمونه ادامه داد: با ورود به عرصه های اقتصاد مقاومتی و تولید محصولات بومی سالانه 150تا200میلیون ریال درآمد زایی برای خود ایجاد کرده ام.
وی با بیان اینکه برای فعالیت در بخش شیلات30میلیون تومان از تسهیلات اقتصاد مقاومتی سپاه بهره گرفته است، افزود: دولت حتی یک ریال هم در این زمینه به من کمک نکرده و حمایتی از عرصه هایی که انجام دادم، نکرده است.
سندگل در تکمیل مطلب فوق ادامه داد: سپاه در خیلی از مسایل به مثل اعتبارات و حتی رفع مشکل اعطای آب لازم برای شیلات ورود کرده و در فعالیت های اداری نیز در کنار ما بوده به گونه ای که این نوع نگاه از سوی این نهاد مردمی در راستای رفع محرومیت زدایی از چهره استان و اشتغالزایی جای تقدیر دارد.
وی بیان کرد: در سالهای اخیر در بسیاری از ماه ها، به دلیل نبود بازار فروش شرمنده کارگران شده که  در این زمینه نیاز به سرمایه در گردش دارم، گرچه در این خصوص پیگیری های لازم از سوی نهادهای مربوطه را انجام دادم تا وام با سود18درصد واحدهای تولیدی را دریافت کنم اما زمان مراجعه به بانک مربوطه متوجه سود 23درصد این تسهیلات شده بگونه ای که از دریافت آن تسهیلات منصرف و پشیمان شدم.
این کارآفرین نمونه با بیان اینکه تنها راه مقابله با مشکلات موجود عمل به فرامین رهبری در زمینه ایجاد اشتغالزایی و روی آوردن به تولیدات بومی است، افزود: علی رغم مشکلاتی که در این زمینه با آن مواجه بوده و دست و پنجه نرم می کنم اما با توجه به علاقه ام به زودی به عرصه گلخانه داری نیز ورود پیدا خواهم کرد.
سندگل در پایان از مسئولان خواستار حمایت و رسیدگی به مشکلات کارآفرینان در استان شد

منبع : دانا

 


مطالب مرتبط


دیدگاه خود را بیان کنید