همایش بین المللی پرورش ماهی در دریا 2018 برگزار می‌شود

همایش بین المللی پرورش ماهی در دریا 2018 برگزار می‌شود

همایش بین المللی پرورش ماهی در دریا 2018 برگزار می‌شود

یک‌شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۸
Sunday, March 24, 2019

همایش بین المللی پرورش ماهی در دریا 2018 برگزار می‌شود

۱۳۹۷/۰۴/۱۲

 

همایش بین المللی پرورش ماهی در دریا 2018 برگزار می‌شود

 

 همایش بین المللی پرورش ماهی در دریا 2018 (پرورش ماهی در قفس) درسیزده تیرماه سال جاری در اتاق بازرگانی واقع در تهران برگزار خواهد شد.

 

همایش بین المللی پرورش ماهی در دریا 2018 (پرورش ماهی در قفس)، با هدف جذب همکاری بیشتر شرکت‌های خارجی، جلب حمایت سفارتخانه‌ها و سازمان‌های داخلی مرتبط با موضوع، با حضور 23 مدعو از خارج کشور و 130 شرکت مرتبط داخلی برگزار می‌شود. همچنین ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی معاونت علمی از حضور شرکت‌های دانش بنیان دریایی در این همایش حمایت می‌کند.

مدعوین داخلی از 7 استان ساحلی و چند استان داخلی دعوت خواهند شد و همچنین برخی مسئولین شیلاتی و سایر نهادهای ذیربط وتعدادی از شرکت‌های همکار نیز در فهرست کلی مدعوین 350 نفره قرار دارند.

افزایش  مصرف سرانه آبزیان یا صادرات آبزیان هر دو امری بسیار ارزشمند و در راستای منافع ملی است.

با توجه به گستردگی دانش و علم در زمینه‌های مختلف از جمله این صنعت رو به رشد  استفاده از تجربه و تکنیک شرکت‌های خارجی در پیشرفت و توسعه بسیار مهم و تأثیر گذار است.

 

مدعوین از کشورهای فرانسه: 8 نفر در قالب 7 شرکت، ایتالیا: 1 نفر 1 شرکت، اسپانیا: 1 نفر 1 شرکت، هندوستان: 2 نفر در قالب کارشناس شخصی وترکیه: 2 نفر 1 شرکت، استرالیا: 1 نفر 1 شرکت، چین: 1 نفر استاد دانشگاه نروژ: 2 نفر 2 شرکت همچنین ژاپن: 3 نفر 2 شرکت خواهند بود.  

ترتیب اسامی، کشورها و شرکت‌ها به ترتیب زمانی است که اعلام حضور در همایش کرده‌اند و این ترتیب در همه مراحل رعایت خواهد شد.

در مجموع 21 نفر اعلام حضور کرده‌اند از ۹ کشور و 15 شرکت و۳ نفر شخص حقیقی حضور خواهند داشت. دو شرکت هم در حال بررسی هستند. اسماعیلی اضافه نمود که در وضعیت سیاست جهانی فعلی، حضور قوی شرکت‌های اروپایی در ایران یک برد سیاسی نیز محسوب می‌شود،  زمینه‌های فعالیت آن‌ها شامل مطالعه، طراحی و ساخت قفس، تجهیزات وابسته، تولید بچه ماهیان دریایی، تولید خوراک و افزودنی‌ها، خدمات کارشناسی و بهداشتی و سایر موارد مرتبط با تکثیر و پرورش در مزارع دریایی هستند.

همایش بین المللی پرورش ماهی در قفس( Cage Culture 2018) در تاریخ 13 تیرماه 1397 در اتاق بازرگانی واقع در تهران برگزار خواهد شد و حضور مدعوین با دعوتنامه قبلی میسر خواهد بود. برای استفاده سایر همکاران، پخش زنده اینترنتی در برنامه داریم و کلیه پاورپوینت‌ها هم در وبلاگ همایش منتشر خواهد شد. شرکت در همایش رایگان بوده و هزینه‌های همایش از طریق کمک‌های داوطلبانه شرکت‌ها و سازمان‌های ذیربط صورت می‌پذیرد.

در این همایش 18 دانشجوی شیلاتی عمدتاً در مقطع دکترا، حضور فعال خواهند داشت و برخی از امور اجرایی را نیز در دست دارند

منبع : فارس

 


مطالب مرتبط


دیدگاه خود را بیان کنید