1200 تن ماهی از کردستان به خارج صادر شد

1200 تن ماهی از کردستان به خارج صادر شد

1200 تن ماهی از کردستان به خارج صادر شد

جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰
Friday, December 3, 2021

1200 تن ماهی از کردستان به خارج صادر شد

//

مدیر امور شیلات و آبزیان جهاد کشاورزی کردستان از صادرات یک‌هزار و 200 تن ماهی به خارج از کشور خبر داد

میرزایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سنندج از افزایش صادرات ماهی از کردستان به خارج از کشور خبر داد و اظهار داشت: این میزان صادرات از طریق مرزهای رسمی در مقایسه با سال گذشته 10 درصد رشد داشته است.
وی افزود: یک‌هزار و 200 تن ماهی به ارزش 24 میلیارد ریال از طریق بازاچه‌های مرزی سیرانبند بانه، سیف سقز و باشماق مریوان به خارج از کشور صادر شده است.
مدیر امور شیلات و آبزیان جهاد کشاورزی کردستان اضافه کرد: از ابتدای سال جاری پنج هزار و 220 تن ماهی در استان کردستان تولید شده است.
میرزایی به سهم 5 درصدی استان کردستان از تولید ماهی در کشور اشاره کرد و گفت: با تأمین اعتبار لازم و بهره‌برداری از فاز دوم مجتمع پرورش ماهیان سردآبی سیروان که بزرگترین مجتمع پرورش ماهیان در خاورمیانه است، این میزان سهم افزایش خواهد یافت.
وی در ادامه با اشاره به تولید این میزان ماهی در استان، گفت: دو هزار و 200 تن ماهیان سردآبی در مجتمع‌های پرورش ماهیان سردآبی، مزارع منفرد، استخرهای دو منظوره تولید می‌شود.
   3020
تن ماهی در منابع آبی کردستان صید می‌شود
به گفته مدیر امور شیلات و آبزیان سازمان جهاد کشاورزی کردستان سالانه سه هزار و 20 تن ماهی از منابع آبی استان کردستان صید و روانه بازار مصرف می‌شود
میرزایی به رتبه یازدهم استان کردستان در کشور در زمینه تولید ماهی اشاره کرد و گفت: سالانه بیش از یک‌هزار و 300 تن ماهی در مجتمع‌های پرورش ماهی پالنگان و سیروان تولید می‌شود.
وی در پایان خاطرنشان کرد: در حال حاضر یک‌هزار و 300 صیاد در قالب تعاونی‌های صیادی در سه مجتمع پرورش ماهی پالنگان کامیاران، مجتمع سیروان سروآباد و مجتمع قم‌چقای بیجار در زمینه پرورش ماهی فعالیت دارنددیدگاه خود را بیان کنید