120 هزار تخم قزل‌آلا در یزد پرورش یافت

120 هزار تخم قزل‌آلا در یزد پرورش یافت

120 هزار تخم قزل‌آلا در یزد پرورش یافت

جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰
Friday, December 3, 2021

120 هزار تخم قزل‌آلا در یزد پرورش یافت

//

مدیر امور شیلات جهاد کشاورزی استان یزد از پرورش 120 هزار عدد تخم اولیه ماهی قزل‌آلا در روستای طزرجان در استان یزد خبر داد.

مبینی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یزد گفت : 120 هزار تخم اولیه ماهی با عنوان تخم سبز در مرحله آزمایش و عملیات تکثیر در استان به تراف‌های تکثیر فرستاده شد.
وی خاطرنشان کرد: با شناسایی ماهیان مولد نر و ماده و آمادگی برای بلوغ جنسی، این دسته از ماهیان شناسایی و با تجهیز وسایل عملیاتی تکثیر و پرورش، اتاقی مناسب برای عملیات تکثیر ماهی قزل‌آلا در روستای طزرجان شهرستان تفت آغاز شد.
مبینی افزود: این عملیات با همکاری کارشناسان شیلات سازمان جهاد کشاورزی استان یزد آغاز شده و اکنون به مرحله مناسب برای پرورش این‌گونه ماهی رسیده است.
مدیر امور شیلات جهاد کشاورزی استان یزد ادامه داد: تخم ماهیان پرورشی با توجه به دمای معتدل آب و فضای مناسب پس از 16 روز به مرحله تخم چشم‌زده و در ادامه به مرحله لاروی رسیده و در حوضچه‌های پرورش لارو مورد تغذیه قرار می‌گیرند.
مبینی خاطرنشان کرد: لاروهای موجود در استخر پرورش ماهی روستای طزرجان پس از رسیدن به وزن پنج گرم به پرورش دهندگان آبزی و استخر داران آبزی‌پروری برای پرورش ماهی تحویل داده می‌شود.
وی افزود: عمل پرورش ماهی در استان یزد در راستای توسعه استفاده از آبزیان در استان به صورت اجرایی در می‌آید تا به این ترتیب مردم استان به سطح کشوری در مصرف ماهی برسند و از خاصیت آبزیان بهره کافی را ببرنددیدگاه خود را بیان کنید