افزایش 37 درصدی تولید ماهیان زینتی در استان مرکزی

افزایش 37 درصدی تولید ماهیان زینتی در استان مرکزی

افزایش 37 درصدی تولید ماهیان زینتی در استان مرکزی

پنج‌شنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰
Thursday, October 21, 2021

افزایش 37 درصدی تولید ماهیان زینتی در استان مرکزی

//

سرپرست شیلات جهاد کشاورزی استان مرکزی از افزایش 37 درصدی تولید ماهیان زینتی در 9 ماهه گذشته خبر داد.

خبرگزاری فارس از اراک حسن اکبری پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: شهرستان محلات یکی از قطب‌های مهم تولید و پرورش ماهیان زینتی است که از نظر تنوع تولید رتبه نخست را در کشور به خود اختصاص داده است.
وی تصریح کرد: شهرستان محلات علاوه بر صادرات گل و گیاهان زینتی در صادرات انواع ماهی نیز از شهرستان‌‌‌های مهم استان به شمار می‌رود به طوری که می‌توان گفت حجم قابل توجهی از صادرات استان مربوط به صادرات ماهیان زینتی است.
سرپرست شیلات جهاد کشاورزی استان مرکزی با اشاره به افزایش 37 درصدی تولید ماهیان زینتی خاطر ‌نشان کرد: در 9 ماهه گذشته تعداد 9 میلیون و 600  هزار قطعه انواع ماهیان زینتی آب شیرین در استان مرکزی تولید شده است.
اکبری ادامه داد: این میزان ماهی در 34 واحد تکثیر و پرورش شهرستان‌های محلات، ساوه، اراک، تفرش و خمین تولید شده است.
وی میزان تولید ماهیان زینتی را طبق برنامه پنجم توسعه 8 میلیون و 650 هزار قطعه اعلام ‌و اظهار کرد: این میزان تولید در 9 ماهه امسال رشدی برابر 11 درصد نسبت به کل تعهد برنامه داشته است.
سرپرست شیلات جهاد کشاورزی استان مرکزی در بخش دیگری از سخنان خود از برنامه‌ریزی به منظور ایجاد 150 فرصت شغلی در بخش ماهیان زینتی در استان مرکزی خبر داد و افزود: میزان سهمیه اشتغال شیلات استان در سال جاری 450 نفر است که از این میزان 150 نفر در بخش ماهیان زینتی هستند.
به گفته وی به ازای تولید هر 25 هزار قطعه ماهی زینتی یک فرصت شغلی ایجاد می‌شود که امسال از طریق تعریف پرورش ماهیان زینتی در ردیف مشاغل خانگی 150 فرصت شغلی ایجاد می‌شود.
سرپرست شیلات جهاد کشاورزی استان مرکزی سرانه مصرف ماهی در استان را در حال حاضر حدود 7 کیلوگرم عنوان کرد و گفت: این میزان تا پایان برنامه پنجم به 10 کیلوگرم افزایش خواهد یافتدیدگاه خود را بیان کنید