پرورش ماهی در قفس در تمام کشور اجرا می‌شود

پرورش ماهی در قفس در تمام کشور اجرا می‌شود

پرورش ماهی در قفس در تمام کشور اجرا می‌شود

پنج‌شنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰
Thursday, October 21, 2021

پرورش ماهی در قفس در تمام کشور اجرا می‌شود

//

مدیرعامل شیلات ایران گفت: از امسال و سال آینده پرورش ماهی در قفس به صورت انبوه در تمام کشور اجرا می‌شود

خبرگزاری فارس از بوشهر، رضا رازقی ظهر امروز در حاشیه سفر به بوشهر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با پیشرفت‌های خوبی که در صادرات ماهیان خاویاری صورت گرفته تا پایان سال حدود 500 کیلوگرم و تا سال آینده سه تن ماهی خاویاری صادر می‌کنیم.

رازقی با اشاره به وضعیت ماهیان در قفس نیز اضافه کرد: امسال 30 قفس با میانگین 50 تن تولید در کشور در حال فعالیت هستند و پیش بینی می‌شود تولید بیشتری نسبت به سال گذشته داشته باشیم، ضمن اینکه افق ما در پرورش ماهی در قفس رسیدن به تولید چهار برابری است.

رازقی گفت: از امسال و سال آینده پرورش ماهی در قفس بصورت انبوه در کل کشور اجرا می‌شود.

وی اظهار داشت: امسال در زمینه تولید میگوی پرورشی با رشد 33درصدی از مرز هشت هزار تن عبور کردیم و تا پایان برنامه پنجم نیز پیش‌بینی می‌شود که با هشت برابر افزایش به مرز تولید 48 هزار تن برسیم.

وی افزود: سال گذشته 663 هزار تن میزان تولیدات شیلات در کشور بود که امسال با 20 درصد رشد 250 هزار تن در بخش آبزی پروری و 421 هزار تن نیز در بخش صید و صیادی در آب‌های ساحلی و اقیانوس هند تولید داشته‌ایم.

رازقی گفت: سال گذشته میزان برداشت از اقیانوس هند 11 درصد معادل 140 هزار تن تولید انواع تن ماهی داشتیم اما میزان برداشت جمهوری اسلامی ایران از آبهای اقیانوس هند با چهار درصد رشد نسبت به سال گذشته به 170 هزار تن می‌رسد.

وی تصریح کرد: بیشترین تولیدات جمهوری اسلامی از اقیانوس هند تن ماهیان بود که در صنعت کنسرو سازی استفاده می‌شود و با توجه به شرایط فعلی و میزان برداشت از این آبها امسال قطع واردات کنسرو را داریم.

رازقی با بیان اینکه واردات ماهیان تن به کشور نیز به صفر  رسیده است، اضافه کرد: تلاش می‌کنیم تا سال آینده واردات تن ماهی را به صفر رسانده و  به سمت صادرات آن حرکت کنیمدیدگاه خود را بیان کنید