برداشت 1000 تنی ماهی از سد مارون در بهبهان

برداشت 1000 تنی ماهی از سد مارون در بهبهان

برداشت 1000 تنی ماهی از سد مارون در بهبهان

جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰
Friday, December 3, 2021

برداشت 1000 تنی ماهی از سد مارون در بهبهان

//

برداشت 1000 تنی ماهی از سد مارون در بهبهان

فرماندار بهبهان گفت: در صورت استفاده بهینه از سد مارون، برداشت یک ‌هزار تنی ماهی از سد مارون در بهبهان تحقق می‌پذیرد

باذلی‌محبوب امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بهبهان گفت: مشکلات مهم تولید کنندگان و صنعتگران شهرستان بهبهان باید به طور جدی بررسی شود.

وی افزود: در این رابطه ما با دو مشکل رو به ‌رو هستیم، سرمایه در گردش و استمهال تسهیلاتی که دریافت کرده‌اند، یعنی اگر شما بخواهید مشاغل مربوط به این صنعت‌ها و تولید کنندگان را پایدار کنید راهی جز کمک به آنها ندارید.

فرماندار بهبهان تصریح کرد: ما در ارتباط با مسائل مربوط به واحدهای تولیدی و صنعتی اطلاعات دقیق و روزانه‌ای در دست داریم و باید به آنها کمک کنیم و فرصت مناسب را در اختیار آنها بگذاریم.

وی با اشاره به نگرانی‌هایی که در بحث پرداخت حقوق کارکنان و کارگران پروژه‌های مختلف در سطح شهرستان وجود دارد، اضافه کرد: وضعیتی نگران کننده در شهرستان داریم و از این پروژه‌ها می‌توان 15 پروژه را نام برد که حقوق‌های کارکنان و کارگرانش را پرداخت نکرده، از جمله سد آریوبرزن که نمونه بارز این مشکل است.

باذلی‌محبوب هم‌چنین خاطرنشان کرد: شهرداری بهبهان فاقد هرگونه امکانات مناسب است، نه ماشین‌آلات راه‌سازی مناسبی در اختیار دارد و نه امکاناتی که بتوان در شرایط بحران مشکلات مردم را برطرف کرد و حداقل امکانات را در اختیار دارد.

وی شهرداری زیدون را نیز به همین شکل خواند و گفت: شهرداری‌های ما با دستانی خالی و شرایطی سخت در حال خدمت‌رسانی به مردم هستند.

فرماندار بهبهان با یادآور شدن تشکیل جلسه شورای کشاورزی استان در شهرستان بهبهان افزود: با تلاشی که در این‌باره صورت گرفت، در سال جاری توانستیم مدیران جهاد کشاورزی استان خوزستان و مسئولان سازمان آب و برق خوزستان را به شهرستان دعوت کنیم.

وی بیان کرد: جلسه مذکور 32 مصوبه داشت که اگر این مصوبات اجرایی شود استعداد کشاورزی، دامپروری و شیلات ما در سطح شهرستان شکوفا خواهد شد.

باذلی‌محبوب با اشاره به اینکه ما در تلاش هستیم تا بتوانیم از امکانات خوبی که در سد مارون وجود دارد برای پرورش ماهی در قفس استفاده کنیم، گفت: با اجرایی کردن این طرح ما در بدترین شرایط موجود می‌توانیم چیزی نزدیک به یک هزار تن برداشت ماهی داشته باشیم و یک‌ هزار و 500 نفر را نیز در این طرح بکار گیریمدیدگاه خود را بیان کنید