توليد آبزيان به400 هزار تن درسال مي‌رسد

توليد آبزيان به400 هزار تن درسال مي‌رسد

توليد آبزيان به400 هزار تن درسال مي‌رسد

دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰
Monday, October 18, 2021

توليد آبزيان به400 هزار تن درسال مي‌رسد

//

توليد آبزيان به400 هزار تن درسال مي‌رسد

جام جم آنلاين: مدیركل دفتر توسعه ی منابع آبزی وماهیان آب شیرین شركت شیلات با بیان اینكه میزان تولید آبزیان كشور تا پایان برنامه پنجم350 هزار تن در سال درنظر گرفته شده است : با توجه به ظرفیت بخش شیلات، پیش بینی می شود این میزان به 400 هزار تن برسد.

افراسیابی روز سه شنبه در اولین جشنواره ملی ماهی قزل آلای كشور در شهركرد افزود: سهم آبزی پروری از تولید ماهی در برنامه پنجم توسعه،42 درصد و سهم صید آن 58 درصد درنظر گرفته شده است.

وی افزود: این در حالی است كه در برنامه چهارم سهم آبزی پروری 36 و سهم صید 64 درصد بود.

افراسیابی تصریح كرد:با توجه به تغییر تولید از صید به آبزی پروری در برنامه پنجم توسعه، رسالت بخش شیلات و آبزی پروری كشور دوچندان می شود.

مدیركل دفتر توسعه ی منابع آبزی و ماهیان آب شیرین شركت شیلات گفت: با وجود خشكسالی های اخیر و كم آبی ، برای دسترسی به این هدف باید راندمان تولید و بهره وری در سطح را افزایش داد.

افراسیابی، میزان تولید آبزیان در كشور را250 هزار تن در سال عنوان كرد كه 102 هزار تن از آن را ماهی قزل آلا شامل می شود.

وی با تشریح قابلیت چهارمحال و بختیاری در تولید ماهیان سردابی گفت: كسب رتبه برتر كشور در تولید ماهیان سردابی طی چهار سال متوالی، نشانه ظرفیت بسیار بالای استان چهارمحال و بختیاری برای توسعه و افزایش تولید است.

افراسیابی گفت:در صورت افزایش بهره وری، دستیابی به تولید سالانه 50هزار تن ماهی سردابی در این استان براحتی محقق می شود.

وی تصریح كرد: برخلاف پیش بینی تولید 25 و 50 هزار تن ماهی سردابی از سوی برخی مسوولان این استان، انتظار می رود تولید سالانه این نوع ماهی در چهارمحال و بختیاری به یكصد هزار تن نیز برسد.

به گزارش ایرنا، جشنواره ملی ماهی قزل آلا به مدت دو روز با حضور مدیران و كارشناسان شیلات كشور در شهركرد در حال برگزاری استدیدگاه خود را بیان کنید