قيمت ماهي سفيد و آمور براي شب عيد

قيمت ماهي سفيد و آمور براي شب عيد

قيمت ماهي سفيد و آمور براي شب عيد

سه‌شنبه ۴ آبان ۱۴۰۰
Tuesday, October 26, 2021

قيمت ماهي سفيد و آمور براي شب عيد

//

قيمت ماهي سفيد و آمور براي شب عيد

آقازاده در گفت‌وگو با خبرنگار كشاورزي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با اشاره به اينكه ماهيان گرمابي از خانواده كپور ماهيان(سفيد پرورشي و آمور پرورشي) هستند، اظهار كرد: هر كيلو ماهي آمور پرورشي در سطح مغازه‌هاي شهر تا هشت هزار و 500 تومان فروخته مي‌شود كه قيمت اين محصول در مكان‌هاي عرضه مستقيم محصولات شيلاتي شش هزار و 200 تا شش هزار و 500 تومان است.

وي افزود: هر كيلو ماهي سفيد پرورشي در سطح شهر چهار هزار تا چهارهزار و 200 تومان فروخته مي‌شود كه قيمت آن در مكان‌هاي عرضه مستقيم محصولات آبزي در نمايشگاه‌هاي بهاره كيلويي سه هزار و 800 تومان است.

آقازاده تصريح كرد:‌ عليرغم ارائه پيشنهاد به ميادين ميوه و تره‌بار براي عرضه ماهيان پرورشي با 15 الي 20 درصد زير قيمت عمده فروشي پيشنهادمان مورد قبول واقع نشد و غرفه‌هاي ميادين ميوه و تره‌بار براي عرضه مستقيم محصولات شيلاتي اختصاص نيافت.

مدير عامل اتحاديه پرورش‌دهندگان ماهيان گرمايي گفت: سازمان شيلات ايران در نمايشگاه‌هاي بهاره از جمله مصلي، سردارجنگل، شهيد غيبي و ...آبزيان صيد دريايي را 10 تا 12 درصد پايين‌تر از قيمت بازار و آبزيان پرورشي را 15 درصد پايين‌تر از قيمت بازار سطح شهر عرضه مي‌كنند.

و اما شيوه‌هاي شناسايي ماهي تازه: -شفاف بودن قرنيه چشم ماهي يكي از نشانه‌هاي مهم تازه بودن آن است كه با ماندگي و بيات شدن آبزي پس از صيد قرنيه چشم به مرور كدرتر مي‌شود.

- معمولا پس از صيد طي مراحل توزيع و عرضه براي براق و تازه شدن محصول مقداري آب به روي ماهي پاشيده مي‌شود كه اين امر باعث شل شدن گوشت ماهي مي‌شود لذا نرم بودن عضلات ماهي هنگام خريد نشانه‌ي ماندگي آن است.

- همچنين رنگ و بوي آبشش ماهي نشانه‌يي براي تشخيص تازگي آن است؛ ماهي تازه آبشش قرمز شفاف و بدون بو دارد. اما در صورت ماندگي آبشش ماهي كدر و تيره رنگ مي‌شود و همچنين بوي زحم دارد.

-در برخي از ماهيان از جمله ماهي كپور ، ماندگي ماهي عامل راحت كنده شدن فلس (پولك) آن مي‌شود اما در برخي ديگر از ماهيان از جمله قزل‌آلا در صورت تازه بودن به راحتي فلس آن جدا مي‌شوددیدگاه خود را بیان کنید