نیلوفر آبی زیباترین منظره آبی گیلان

نیلوفر آبی زیباترین منظره آبی گیلان

نیلوفر آبی زیباترین منظره آبی گیلان

شنبه ۱ آبان ۱۴۰۰
Saturday, October 23, 2021

نیلوفر آبی زیباترین منظره آبی گیلان

//

نیلوفر آبی زیباترین منظره آبی گیلان

نیلوفرهای آبی تالاب انزلی یکی از شاهکارهای خلقت خداوندی و زیباترین مناظر آبی گیلان است.

به گزارش فارس از رشت، تالاب انزلی یکی از زیباترین مناظر آبی گیلان بوده و محلی برای تخم‌ریزی آبزیان و پناهگاه و مأمن پرندگان بومی و مهاجر است.

در داخل تالاب جزایر زیبایی وجود دارد و در شهر انزلی و آب‌کنار در حال آن قرار دارند و از دیدنی‌های چشم نواز تالاب انزلی می‌توان به نیلوفرهای آبی اشاره کرد که سر از آب برون آورده و سطح وسیعی از تالاب را می‌پوشانند.

رویش نی در تالاب انزلی نیز یکی از مظاهر اصلی اکوسیستم طبیعی تالاب است و انبوه پرندگان در این نیزار زندگی می‌کنند و ضمن تهیه غذای خود به تخم‌گذاری و تولید مثل در آن ادامه می‌دهند.

هر ساله هزاران پرنده مهاجر از بخش‌های شمالی برای زمستان‌گذرانی و ادامه حیات به تالاب انزلی روی می‌آورند و نیزارها رویشگاه گیاهی با قابلیت انعطاف‌ فراوان هستند که در صنایع دستی و بومی گیلان نیز کاربرد قابل توجهی دارند و حصیر، زنبیل، سبد و... از آن ساخته می‌شود.

تالاب بین‌المللی انزلی، زیباترین و بزرگ‌ترین تالاب دنیاست که سواحلی پوشیده از نیزار و گل‌های دریایی رنگارنگ دارد.

قایق‌رانی و اسکی، شکار، ماهیگیری و گردش با قایق از تفریحات رایج در تالاب انزلی است و به دلیل فراوانی گل‌های نیلوفر به جزیره گل‌ها نیز معروف است و انواع ماهیان و گیاهان در تالاب وجود دارند.

تالاب انزلی در ساحل جنوب غربی دریای خزر، در غرب دلتای سفیدرود و در جنوب بندرانزلی واقع شده و از قسمت غرب به روستای کپورچال و روستای آب‌کنار، از جنوب به صومعه‌سرا و بخش‌های رشت محدود شده است.

تالاب بین‌المللی انزلی یکی از جاذبه‌های دیدنی گیلان است که هر ساله گردشگران و مسافران زیادی برای دیدن آن به این استان سفر می‌کننددیدگاه خود را بیان کنید