پرورش ماهي با آب چاه‌هاي باغات در ملكان

پرورش ماهي با آب چاه‌هاي باغات در ملكان

پرورش ماهي با آب چاه‌هاي باغات در ملكان

سه‌شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰
Tuesday, August 3, 2021

پرورش ماهي با آب چاه‌هاي باغات در ملكان

//

 

خبرگزاري فارس: مدير جهاد كشاورزي ملكان گفت: به موجب تفاهمنامه بين جهاد كشاورزي و نيرو، از اين پس از چاه‌هاي آب باغات به طور مشترك در زمينه آبياري باغات و پرورش ماهي در ملكان استفاده خواهد شد.

به گزارش خبرگزاري فارس از ملكان، علي صبوري در همايش ترويج و توسعه مصرف آبزيان در ملكان به مقايسه ميزان مصرف ماهي در جهان با كشورمان پرداخت و اظهار داشت: ميزان مصرف ماهي در سال گذشته در دنيا 16.7 كيلوگرم، در اروپا 22 كيلوگرم، در آسيا 17.3 كيلوگرم، در ايران 7.5 كيلوگرم و در استان 4.3 كيلوگرم بوده است.
وي ميانگين سالانه توليد ماهي استان را 3 هزار و 800 تن و شهرستان ملكان را 60 تن ذكر كرد و گفت: البته در برنامه پنج ساله 55 تن پيش‌بيني شده بود كه پنج تن جلو هستيم.
مدير جهاد كشاورزي ملكان با بيان اينكه در شهرستان 2 هزار حلقه چاه مجوزدار و 5 هزار چاه بلاتكليف داريم، تاكيد كرد: اكثر اين چاه‌ها قابليت پرورش ماهي را دارند.
اين مسئول ابراز داشت: براي افزايش توليد ماهي در منطقه حدود 380 حلقه چاه در نظر گرفته‌ايم و براي رسيدن به ميانگين استاني بايد به 480 تن و ميانگين كشوري 828 تن توليد در سال برسيم.
صبوري از فعاليت هفت استخر پرورش ماهي در ملكان خبر داد و گفت: سالانه 60 تن گوشت ماهي در اين مزارع پرورش ماهي توليد مي‌شود.
وي ايجاد سه مزرعه پرورش ماهي را از برنامه‌هاي جهاد كشاورزي در سال آينده خبر داد و اذعان داشت: با اضافه شده اين سه استخر 15 تن به ميزان توليد شهرستان اضافه خواهد شد.دیدگاه خود را بیان کنید