خزر بهترین کانون اقتصادی استانهای شمالی است

خزر بهترین کانون اقتصادی استانهای شمالی است

خزر بهترین کانون اقتصادی استانهای شمالی است

سه‌شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰
Tuesday, August 3, 2021

خزر بهترین کانون اقتصادی استانهای شمالی است

//

 

گرگان - خبرگزاری مهر: مدیر کل دفتر بازسازی ذخایر آبزیان شیلات ایران گفت: دریای خزر با سرمایه ارزشمند آبزیان آن یکی از بهترین کانونهای اقتصادی و توسعه ای استان های شمالی است.

به گزارش خبرنگار مهر، سید قباد مکرمی صبح دوشنبه در دومین جلسه کمیته تخصصی پرورش ماهیان خاویاری استان های شمالی کشور، به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های مراکز بازسازی ذخایر آبزیان استان‌های شمالی اشاره کرد.

وی نتایج زحمات این نیروها را سبب استمرار و توسعه پایدار و رشد اقتصادی دانست.

وی در ادامه افزایش تراکم ماهیان خاویاری و همچنین شناخت بیماری ها از جمله بچه ماهیان خاویاری و مولدین پیش ری و مولدین موجود در مراکز و همچنین عوارض ناشی از بیماری ها را از مهمترین مسایل قابل طرح و بررسی  دانست و این موضوعات را در دستور کار این نشست قرار داد.

اشرفی معاون برنامه ریزی و منابع انسانی شیلات گلستان نیز گفت: نشست کمیته تخصصی پرورش ماهیان خاویاری در شیلات گلستان در حالی برگزار می شود که ایران در بحث ماهیان خاویاری در دنیا سرآمد است.

وی افزود: امیدواریم با برگزاری اینگونه جلسات تخصصی به روزی برسیم که در فرایند تکثیر و پرورش ماهیان خاویاری پیشرفت قابل توجهی کرده و همچنان در این زمینه حرف اول را در دنیا بزنیم.دیدگاه خود را بیان کنید