خزر بهترین کانون اقتصادی استانهای شمالی است

خزر بهترین کانون اقتصادی استانهای شمالی است

خزر بهترین کانون اقتصادی استانهای شمالی است

پنج‌شنبه ۳ مهر ۱۳۹۹
Thursday, September 24, 2020

خزر بهترین کانون اقتصادی استانهای شمالی است

//

 

گرگان - خبرگزاری مهر: مدیر کل دفتر بازسازی ذخایر آبزیان شیلات ایران گفت: دریای خزر با سرمایه ارزشمند آبزیان آن یکی از بهترین کانونهای اقتصادی و توسعه ای استان های شمالی است.

به گزارش خبرنگار مهر، سید قباد مکرمی صبح دوشنبه در دومین جلسه کمیته تخصصی پرورش ماهیان خاویاری استان های شمالی کشور، به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های مراکز بازسازی ذخایر آبزیان استان‌های شمالی اشاره کرد.

وی نتایج زحمات این نیروها را سبب استمرار و توسعه پایدار و رشد اقتصادی دانست.

وی در ادامه افزایش تراکم ماهیان خاویاری و همچنین شناخت بیماری ها از جمله بچه ماهیان خاویاری و مولدین پیش ری و مولدین موجود در مراکز و همچنین عوارض ناشی از بیماری ها را از مهمترین مسایل قابل طرح و بررسی  دانست و این موضوعات را در دستور کار این نشست قرار داد.

اشرفی معاون برنامه ریزی و منابع انسانی شیلات گلستان نیز گفت: نشست کمیته تخصصی پرورش ماهیان خاویاری در شیلات گلستان در حالی برگزار می شود که ایران در بحث ماهیان خاویاری در دنیا سرآمد است.

وی افزود: امیدواریم با برگزاری اینگونه جلسات تخصصی به روزی برسیم که در فرایند تکثیر و پرورش ماهیان خاویاری پیشرفت قابل توجهی کرده و همچنان در این زمینه حرف اول را در دنیا بزنیم.دیدگاه خود را بیان کنید