مجوز پرورش میگوی وانامی در گمیشان صادر شد

مجوز پرورش میگوی وانامی در گمیشان صادر شد

مجوز پرورش میگوی وانامی در گمیشان صادر شد

پنج‌شنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰
Thursday, August 5, 2021

مجوز پرورش میگوی وانامی در گمیشان صادر شد

//

 

گمیشان - خبرگزاری مهر: مدیرکل شیلات گلستان از صدور مجوز پرورش میگوی وانامی توسط سازمان حفاظت و محیط زیست کشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، علی اکبر پاسندی پیش از ظهر پنجشنبه در بازدید از این سایت افزود:با توجه به اینکه مجوز پرورش میگوی گونه هندی در سال 86 از سوی سازمان محیط زیست صادر شده بود ولی به علت تغییر گونه پرورش گونه وانامی در مجتمع میگوی گمیشان و انجام دفاعیه مشاور در سازمان حفاظت و محیط زیست کشور در تاریخ 15 خردادماه سالجاری مجوز پرورش میگو وانامی در شمال گمیشان صادر شد.

وی اظهار داشت: در این مجوز فاز اول در سطح 400 هکتار اعلام شد که پس از انجام این مرحله و بررسی کارشناسی نسبت به صدور مجوز کل سایت مجتمع گمیشان انجام خواهد شد.


وی در ادامه یاد آور شد: در سال جاری شیلات با تلاش شبانه روزی و با هماهنگی محیط زیست و دامپزشکی توانست در این سایت در سطح 69 هکتار در 53 استخر تعداد 16 میلیون قطعه بچه میگو ذخیره سازی کند.

پاسندی گفت: پیش بینی می شود که بیش از 150 تن میگو تولید وبه بازار عرضه شود.

مدیر کل شیلات گلستان در ادامه از حمایت های ریاست سازمان شیلات ایران و استاندار استان و نظری مهر نماینده مردم گمیشان، بندر ترکمن، بندرگز و کردکوی در مجلس شورای اسلامی و مدیر کل و کارشناسان محیط زیست همچنین فرماندار گمیشان که نهایت همکاری در این زمینه را داشتند تشکر و قدردانی کرد.دیدگاه خود را بیان کنید