95 ميليارد ريال اعتبار به بخش كشاورزي اختصاص يافت

95 ميليارد ريال اعتبار به بخش كشاورزي اختصاص يافت

95 ميليارد ريال اعتبار به بخش كشاورزي اختصاص يافت

یک‌شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹
Sunday, September 20, 2020

95 ميليارد ريال اعتبار به بخش كشاورزي اختصاص يافت

//

 

خبرگزاري فارس: مديركل جهادكشاورزي چهارمحال و بختياري گفت: 95 ميليارد ريال اعتبارات تملك دارايي به فصل كشاورزي اين استان اختصاص يافت.

به گزارش خبرگزاري فارس از شهركرد صفدر نيازي در نشست شوراي برنامه‌ريزي اين اداره‌كل اظهار داشت: از اين ميزان اعتبار در بخش كشاورزي يك ميليارد و 275 ميليون تومان براي باغباني، يك ميليارد و 320 ميليون تومان براي دام و طيور و 532 ميليون تومان در بخش زراعت هزينه مي‌شود.
وي از تخصيص 67 ميليارد ريال از اعتبارات تملك دارايي جهاد كشاورزي به بخش كشاورزي اين استان خبر داد و گفت: همچنين از ميزان اعتبارات تملك دارايي اين اداره‌كل افزون بر 539 ميليون تومان در بخش شيلات، 400 ميليون تومان در بخش ترويج، 2 ميليارد و 351 ميليون تومان در بخش ساماندهي اراضي كشاورزي و 227 ميليون تومان در بخش ساختمان‌هاي جهاد هزينه مي‌شود.
نيازي بر ضرورت استفاده از تكنولوژي روز در راستاي افزايش ميزان بهره‌وري كشاورزي در اين استان تأكيد كرد و گفت: باتوجه به بروز خشكسالي
هاي اخير به‌دنبال كاهش بارش‌هاي جوي ضرورت استفاده از آبياري تحت فشار در اراضي كشاورزي ضروري است.
مديركل جهاد كشاورزي چهارمحال و بختياري خاطرنشان كرد: برهمين اساس امسال از مجموع اعتبارات تملك دارايي اين استان 22 ميليارد و 120 ميليون ريال در بخش آب هزينه مي‌شود.
وي با اشاره به تخصيص اعتبارات به بخش كشاورزي اين استان، گفت: تخصيص اين اعتبارات موجب شده است كه در سال گذشته يكهزار و 300 تن محصول توليدي كشاورزي شامل 807 هزار تن محصولات زراعي، 183 هزار تن محصولات باغي و 300 هزار تن محصولات دام و طيور، 14 هزار تن در بخش شيلات و 5 هزار تن محصولات گلخانه‌اي و قارچ در اين استان توليد و روانه بازار مصرف شد.
نيازي توجه به رويكرد صادرات را از اهم برنامه‌هاي اين اداره‌كل اعلام كرد و گفت: در حال حاضر عملكرد اقتصادي اين اداره‌كل تمركز بر پروژه‌هاي موثر در توليد است كه در زمان كوتاهي انجام ‌شوند.
وي ادامه داد: برهمين اساس پروژه‌هايي كه موثر نبوده و يا زمان طولاني در ساخت داشته‌اند در انتهاي ليست اقدامات اين اداره‌كل قرار داده شده است، چراكه اينگونه مشكلات هم تسهيلات اختصاص داده به پروژه را غيرموثر و اجراي طرح‌ها را با تأخير موجه مي
سازد.
نيازي توليد ناخالص در بخش كشاورزي اين استان را 26 درصد دانست و گفت: اين بخش نيازمند تقويت و توجه بيش از پيش است.دیدگاه خود را بیان کنید