تحقق جهاد اقتصادي درگرو افزايش توليد داخلي است

تحقق جهاد اقتصادي درگرو افزايش توليد داخلي است

تحقق جهاد اقتصادي درگرو افزايش توليد داخلي است

پنج‌شنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰
Thursday, August 5, 2021

تحقق جهاد اقتصادي درگرو افزايش توليد داخلي است

//

 

اراك - معاون وزير جهاد كشاورزي و رييس سازمان شیلات ايران گفت: تحقق جهاد اقتصادي درگرو افزايش توليد داخلي است و بايد اين مهم در اولويت برنامه هاي كشور قرار گيرد.

به گزارش ايرنا، 'غلامرضا رازقي' روز سه شنبه در مراسم معارفه رييس جديد سازمان جهاد كشاورزي استان مركزي افزود: افزايش توليد داخلي موجب اشتغالزايي شده و روند رو به رشد پيشرفت كشور را سريع تر مي كند.
وي ادامه داد: جهاد اقتصادي در سايه نگاه همه جانبه و ويژه به عرصه توليد، در پيشرفت و آباداني ايران اسلامي نقش بسزايي دارد و مي توان در صادرات نيز سهم كشور را در بازارهاي منطقه اي و جهاني افزايش داد.
رييس سازمان شیلات ايران بيان كرد: جهاد اقتصادي موجب به فعل درآمدن قابليت ها، ظرفيت ها و شرايط بالقوه كشور مي شود.
وي گفت: ملت به شعار 'ما مي توانيم' و 'همه با هم' اعتقاد قلبي دارد كه اين مهم در توليدات كشاورزي بايد مد نظر باشد.
معاون وزير جهاد كشاورزي اظهار داشت: اعتقاد، اعتماد، تقويت انگيزه و وجود روحيه نشاط مولفه هاي مهم موفقيت در توليد و تحقق جهاد اقتصادي است كه با همدلي، همكاري، خدمات رساني به مردم و جلب رضايت خدا مي توان به آن دست يافت.
وي تاكيد كرد: دولت به پيشرفت و رشد بخش كشاورزي و توليد اهتمام جدي دارد و در اين زمينه اصلاح سيستم كشاورزي بويژه آبياري را به صورت جدي در دستور كار قرار داده است.
رازقي با تشريح ظرفيت هاي بخش كشاورزي استان مركزي اضافه كرد: استان مركزي با وجود مديران تلاشگر مي تواند جايگاه خود را در بخش كشاورزي، علاوه بر صنعت ارتقا دهد.
نماينده ولي فقيه در استان مركزي و امام جمعه اراك نيز در اين مراسم گفت: ايران اسلامي ظرفيت بسيار بالايي در كشاورزي دارد كه بايد بيشتر به اين بخش توجه شود.
آيت الله 'قربانعلي دري نجف آبادي' افزود: اعتبارات پرداختي و تسهيلات بانكي نيز بايد در خدمت توليد و كشاورزي قرار گيرد تا مشكلات فعالان اين بخش را حل كند.
وي با بيان اينكه بهره وري در كشور پايين است، گفت: حركت رو به رشد بخش توليد و كشاورزي بايد به صورت استراتژيك تبيين شود و در اين راستا سياست ها و منويات رهبر معظم انقلاب اسلامي نصب العين مديران و مسوولان قرار گيرد.
امام جمعه اراك بيان كرد: توجه به اقتصاد كلان، ورود به بازارهاي جهاني، ايجاد رقابت سازنده و سالم با كشورهاي مطرح، استفاده از تجهيزات به روز، اصلاح سيستم بخش هاي مختلف و توسعه صنايع تبديلي براي رشد توليد در كشاورزي ضروري است.
وي خاطرنشان كرد: با افزايش توليد در بخش هاي مختلف بويژه كشاورزي مي توان از واردات كالاي غيرضروري به كشور جلوگيري و درآمد حاصله از نفت را ذخيره كرد.
نماينده ولي فقيه در استان مركزي افزود: امروز آمريكا دچار بحران شديد اقتصادي است كه بايد توسط رسانه ها بويژه صدا و سيما وضعيت اين كشور به صورت دقيق تحليل اساسي شود.
وي گفت: ارزش واقعي در افزايش توليد تعريف مي شود و چاپ اسكناس كه آمريكا به آن در اين شرايط روي آورده است، ارزش منفي مي باشد و مشكلات كاخ سفيد را افزايش مي دهد.
استاندار استان مركزي نيز در اين مراسم گفت: در سال جهاد اقتصادي بايد تلاش مديران و مردم براي رسيدن به اهداف متعالي ، افزايش يابد.
'علي اكبر شعباني فرد' افزود: جهاد سازندگي كه به فرمان امام راحل تاسيس و راه اندازي شد مدلي موفق از مديريت را به جهان عرضه كرد كه در نوع خود بي نظير بود.
وي ادامه داد: جهاد سازندگي و سپاه پاسداران دو بال قدرتمند نظام مقدس جمهوري اسلامي هستند كه با وجود اين نهادهاي انقلابي و اثرگذار مي توان به قله هاي عزت، اقتدار و خودكفايي دست يافت.
وي اضافه كرد: كشاورزي محور اصلي توليد و اشتغال مولد و پايدار است كه همواره مورد توجه مديران قرار داشته است.
استاندار استان مركزي يادآور شد: استان مركزي علاوه بر صنعت در زمينه توليد گندم، گل، ماهي هاي زينتي، گوشت قرمز و سفيد نيز خوش درخشيده است.
وي ادامه داد: استان مركزي به لحاظ شاخص امنيت نيز يكي از استانهاي آرام و نمونه كشور است و همواره در دفاع از ولايت فقيه و دولت پيشتاز مي باشد.
وي در بخش ديگري از سخنانش درباره ويژگي هاي مدير موفق از نگاه حضرت علي (ع) بيان كرد: مدير بايد انديشمند، داراي زبان گويا، دلي پر جرات براي اجراي حق و حقيقت باشد و توانايي سازماندهي، رهبري و هدايت مردم را داشته باشد.
دراين مراسم 'عباس مظفري' به عنوان رييس جديد سازمان جهاد كشاورزي استان منصوب و از خدمات 'مسلم پورقاسميان' رييس سابق اين سازمان قدرداني شد.دیدگاه خود را بیان کنید