کلنگ‌زنی بندر بزرگ صیادی آبادان

کلنگ‌زنی بندر بزرگ صیادی آبادان

کلنگ‌زنی بندر بزرگ صیادی آبادان

سه‌شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰
Tuesday, August 3, 2021

کلنگ‌زنی بندر بزرگ صیادی آبادان

//

 

خبرگزاری فارس: رئیس اداره شیلات آبادان گفت: بندر بزرگ صیادی ثامن‌الائمه این شهرستان در صورتی که هماهنگی‌های لازم انجام شود، همزمان با سالروز شکست حصر آبادان کلنگ‌زنی مي‌شود.

سیدصالح هلالات امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آبادان اظهار داشت: احداث بندر بزرگ صیادی ثامن‌الائمه در کنار اسکله فعلی و پشت بازار ماهی‌فروشان از مصوبات سفر هیئت دولت به شهرستان آبادان بوده است.
وی ادامه داد: مطالعات اولیه اجرای این پروژه انجام شده و تاکنون جلسات متعددی به‌منظور کلنگ‌زنی و آماده‌سازی مقدمات کار انجام شده است.
رئیس اداره شیلات آبادان افزود: با توجه به همکاری‌های فرماندار، کار گروه ویژه‌ای برای هماهنگی و اجرای مقدمات پروژه تشکیل شده است.
وی ادامه داد: بهره‌برداری از این پروژه علاوه بر سامان‌دهی شناورهای رودخانه اروند در ایجاد اشتغال پایدار نیز تأثیر بسزایی دارد.
هلالات با اشاره به مزایای بهره‌برداری از این پروژه، تصریح کرد: احداث بندر صیادی ثامن‌الائمه از نظر توریستی و جذب گردشگر نیز تأثیر بسزایی خواهد داشت.
وی در ادامه گفت: با توجه به اینکه عوامل مختلفی از جمله نظامی، انتظامی و ... در احداث این بندر دخیل هستند در صورت انجام هماهنگی‌های لازم، این پروژه همزمان با سالروز شکست حصر آبادان کلنگ‌زنی و وارد فاز اجرایی خواهد شد.
رئیس اداره شیلات آبادان اضافه کرد: امیدواریم هماهنگی‌های لازم براساس زمان‌بندی انجام شده محقق و این پروژه وارد فاز اجرایی شود.
وی اظهار داشت: با توجه به روند افزايش جمعيت و افزايش استقبال مردم در استفاده از انواع آبزيان در كشور اهميت توجه به منابع آبزي را بيش از پيش كرده است.
هلالات بيان کرد: با توجه به اینکه از تاریخ 10 مرداد سال‌جاری با اعلام مرکز تحقیقات آبزی‌پروری جنوب کشور صید میگو در بحرکان آغاز شده و صیادان می‌توانند از این فرصت در راستای رونق اقتصادی منطقه بهره‌مند شوند.
وی با اشاره به ماه مبارک رمضان، افزود: امیدواریم در این ماه پربرکت تورهای صیادان پربرکت باشد و بتوانند مردم را از این نوع ماده غذایی بهره‌مند کنند.
رئیس اداره شیلات آبادان گفت: شرایط جوی در ماه‌های آینده به‌گونه‌ای باشد که خللی در صید و فعالیت صیادان منطقه ایجاد نکند.
وی بيان كرد: برنامه‌ریزی‌های لازم به‌منظور سامان‌دهی صیادان در رودخانه اروند انجام شده که امیدواریم براساس زمان‌بندی شاهد تحقق برنامه‌ریزی‌ها باشیم.دیدگاه خود را بیان کنید