افزایش 6 هزار تنی تولید آبزیان در مازندران

افزایش 6 هزار تنی تولید آبزیان در مازندران

افزایش 6 هزار تنی تولید آبزیان در مازندران

پنج‌شنبه ۲ آذر ۱۳۹۶
Thursday, November 23, 2017

افزایش 6 هزار تنی تولید آبزیان در مازندران

//

 

خبرگزاری فارس: مدیرکل شیلات مازندران گفت: با اجرای طرح پرورش ماهی در اراضی شمالی شهرستان بهشهر 6 هزار تن به ظرفیت تولید آبزیان در مازندران اضافه می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از بابلسر، حسن حبیب‌نژاد ظهر امروز در نشست هماهنگي توسعه توليد آبزيان مازندران اظهار داشت: در شمال شهرستان بهشهر اراضی مستعدی برای فعالیت‌های آبزی‌پروری و شیلاتی وجود دارد.
وي خاطرنشان كرد: در این مورد بر اساس مکان‌یابی انجام شده توسط کارشناسان، زمینی به مساحت 2 هزار هکتار دارای زمینه و شرایط مساعد برای فعالیت‌های آبزی‌پروری فراهم است.
مدیرکل شیلات مازندران تصريح كرد: این اراضی مستعد محل پرورش ماهیان خاویاری، میگو و ماهیان گرم آبی است که براي این امر مکاتبات لازم با دستگاه‌ها و مراجع قانونی استان انجام شده است.
حبيب‌نژاد خاطرنشان كرد: در صورت اختصاص زمینه‌های مورد نظر شاهد تولید بیش از 6 هزار تن انواع آبزیان در مازندران خواهیم بود.
مدیرکل شیلات مازندران بیان داشت: با اختصاص یافتن این اراضی برای بیش از یک هزار نفر از جوانان و فارغ التحصیلان بیکار نیز فرصت شغلی مولد ایجاد می‌شود.
وی در ادامه از افتتاح دو پروژه شیلاتی در هفته دولت در مازندران خبر داد و تصریح کرد: این طرح ها با اعتبار 3 هزار و 300 ميليون افتتاح و بهره برداری می شود.
حبيب‌نژاد بیان داشت: پروژه افتتاحي هفته دولت شامل پرورش ماهي قزل‌آلاي سردآبي در شهرستان‌هاي ساري در روستاهاي سمسكنده و هلي‌كتي  و آمل است.
وي با بيان اينكه با بهره‌برداري از اين طرح‌ها 24 تن به توليد ماهي قزل‌آلاي استان اضافه مي‌شود، تصريح كرد: با بهره‌برداري از اين طرح‌ها براي شش نفر ايجاد اشتغال مي‌شود.
حبيب‌نژاد خاطرنشان كرد: در سال گذشته 12 هزار و 456 تن ماهي قزل‌آلا توليد شد.
وي ارزش اقتصادي اين بخش را 500 ميليارد ريال برشمرد.دیدگاه خود را بیان کنید

فیلمهای جالب شیلاتی خود را جهت درج در این قسمت ایمیل فرمایید