تحصيل بيش از 29 هزار دانشجو در موسسه علمي کاربردي جهاد کشاورزي

تحصيل بيش از 29 هزار دانشجو در موسسه علمي کاربردي جهاد کشاورزي

تحصيل بيش از 29 هزار دانشجو در موسسه علمي کاربردي جهاد کشاورزي

پنج‌شنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰
Thursday, August 5, 2021

تحصيل بيش از 29 هزار دانشجو در موسسه علمي کاربردي جهاد کشاورزي

//

 

تهران / واحد مرکزی خبر / مکتوب1390/06/07 رئیس موسسه آموزش عالی علمی -کاربردی جهاد کشاورزی گفت: 29 هزار و 355 دانشجو در این موسسه مشغول به تحصیلند. آقای سرپناه در جمع خبرنگاران افزود: این دانشجویان در 135 رشته در 64 مرکز علمی و کاربردی این موسسه در مقاطع کاردانی،کارشناسی و پودمانی ادامه تحصیل می دهند. وی افزود: 9 گروه تخصصی شامل منابع طبیعی و آب وخاک، علوم دامی، علوم باغی، علوم زراعی،دامپزشکی،صنایع تبدیلی و تکمیلی، فنی و مهندسی ماشین های کشاورزی، شیلات و آبزیان و همچنین مدیریت در این موسسه آموزش عالی فعالند.

طرح ارزيابي ذخاير ماهيان خاوياري در سواحل جنوبي درياي خزر

تهران / واحد مرکزی خبر / اقتصادی 1390/06/06 مدیر بخش بیولوژی و ارزیابی ذخائر آبزیان موسسه تحقیقات شیلات ایران گفت : گشت تحقیقاتی ارزیابی ذخایر آبزیان با محور ماهیان خاویاری در سواحل جنوبی دریای خزر برگزار می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی جامعه دریایی (مانا) ، دکتر
quotation mark فرهاد کی مرام quotation mark با بیان اینکه در 10 سال اخیر گشت های تحقیقاتی ارزیابی ذخائر آبزیان به طور مرتب در دریای خزر برگزار شده است ، افزود : امسال نخستین گشت با هدف تعیین ذخائر پنج گونه ماهیان خاویاری و برخی از ماهیان استخوانی دریای خزر انجام می گیرد.

quotation mark کی مرام quotation mark گفت : این گشت تحقیقاتی را انستیتو بین المللی ماهیان خاویاری با همکاری پژوهشکده اکولوژی دریای خزر برگزار می کند و احتمالا در مهر ماه انجام می شود.

وی جمع آوری اطلاعات فراوانی طولی و وزنی ماهیان خاویاری و استخوانی و اندازه‌گیری متغیرهای فیزیکی و شیمیایی آب از قبیل درجه حرارت و شوری آب را از دیگر اهداف این گشت تحقیقاتی برشمرد.

مدیر بخش بیولوژی و ارزیابی ذخائر آبزیان موسسه تحقیقات شیلات با بیان اینکه گشت تحقیقاتی ارزیابی ذخائر آبزیان بر اساس تعهدات کمیسیون منابع دریایی خزر و به منظور تعیین سهمیه ماهیان خاویاری در سواحل جنوبی دریای خزر انجام می شود ، اظهارداشت: هریک از کشورهای ساحلی دریای خزر موظفند گشت های تحقیقاتی هدفمند و با روش یکسان را در محدوده آب های ساحلی خود انجام دهند. وی گفت : نتایج این گشت تحقیقاتی تجزیه و تحلیل می‌شود و روند کاهش و افزایش ذخائر ماهیان خاویاری و ماهیان استخوانی مورد بررسی قرار می‌گیرد.
quotation mark کی مرام quotation mark افزود : به منظور انجام این گشت حدود 85 ایستگاه برای ماهیان خاویاری و استخوانی در اعماق زیر 10 متر تا 100 متر در نظر گرفته شده است.

مدیر بخش بیولوژی و ارزیابی ذخائر آبزیان موسسه تحقیقات شیلات به نتایج گشت ها تحقیقاتی در سال های اخیر هم اشاره کرد و گفت : نتایج بدست آمده نشان می دهد روند کاهش ذخائر آبزیان در دریای خزر همچنان ادامه دارد.

وی افزود: صید غیر مجاز در دریای خزر، آلودگی رودخانه ها،تخریب مکان های تخم ریزی در رودخانه‌های استان های شمالی و برداشت بی رویه شن و ماسه از عوامل اصلی کاهش ذخائر ماهیان خاویاری است.دیدگاه خود را بیان کنید