"آشوراده" جزیره منحصر به فرد شمال کشور است

"آشوراده" جزیره منحصر به فرد شمال کشور است

"آشوراده" جزیره منحصر به فرد شمال کشور است

دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹
Monday, September 21, 2020

"آشوراده" جزیره منحصر به فرد شمال کشور است

//

 

بندرترکمن - خبرگزاری مهر: استاندار گلستان گفت: جزیره آشوراده یک جزیره منحصربه فرد در شمال کشور و دریای خزر است.

به گزارش خبرنگار مهر، جواد قناعت عصر دوشنبه در مراسم افتتاح طرح های بندرترکمن افزود: باید در کنار حفظ مسائل زیست محیطی، از ظرفیتهای گردشگری این جزیره در جهت پیشرفت، آبادانی و ایجاد اشتغال در منطقه نهایت استفاده برده شود.

وی تصریح کرد: در این خصوص کارهای مطالعاتی و جانمایی صورت گرفته و در آینده ای نزدیک شاهد یک تحول بزرگ در صنعت گردشگری استان و منطقه خواهیم بود.   
    
استاندار گلستان گفت: استان گلستان در کنار اینکه قطب کشاورزی و شیلات است می تواند با توجه به پتانسیلهای بسیار بالا یکی از بزرگترین مراکز گردشگری کشور باشد.

وی افزود: امروز شاهد آغاز عملیات اجرایی بزرگترین مرکز پرورش ماهیان خاویاری و خاویار کشور هستیم که در کنار جزیره آشوراده با دارابودن امکانات بسیار خوب اقامتی و تفریحی می تواند یک مجتمع بسیار عالی برای اقامت باشد.


قناعت اظهار داشت: خدا را شاکریم در این پروژه بزرگ در خدمت یک سرمایه گذار بومی هستیم که دارای توان و انگیزه بسیار بالا جهت ارائه کار و اتمام پروژه است که در هفته دولت سال 91 فاز اول آن به بهره برداری خواهد رسید.


وی با بیان اینکه فاز اول این پروژه ظرفیت تولید 25هزار تن خاویار و 800 تن گوشت ماهیان خاویاری را داراست، عنوان کرد: این مرکز قابلیت ارتقا در دو الی سه فاز را دارد.


استاندار گلستان تأکید کرد: برای اینکه در روند اجرای این پروژه تسریع شود کمیته ویژه ای با محوریت معاونت امور عمرانی استانداری، مدیران دستگاههای استانی و مدیران مرتبط شهرستانی تشکیل می شود تا کارها با سرعت بیشتری روند اجرایی خود را طی کند و از سرعت قابل توجهی برخوردار شود.دیدگاه خود را بیان کنید