طرح جامع بیمه محصولات کشاورزی تدوین شد

طرح جامع بیمه محصولات کشاورزی تدوین شد

طرح جامع بیمه محصولات کشاورزی تدوین شد

سه‌شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰
Tuesday, October 19, 2021

طرح جامع بیمه محصولات کشاورزی تدوین شد

//

طرح جامع بیمه محصولات کشاورزی تدوین شد

قائم مقام سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: طرح جامع بیمه محصولات کشاورزی تدوین و طراحی شده که انتظار داریم با تصویب نهایی آن امکان پوشش بیمه‌ای تمام محصولات زراعی، باغی و دامی فراهم آید

خبرگزاری فارس از اردبیل، اصغر پرتوی صبح امروز در جلسه بررسی مشکلات و موانع حمایتی و توسعه‌ای صندوق بیمه محصولات کشاورزی در اردبیل اظهار داشت: در حمایت از فعالان این بخش و با هدف جبران خسارات ناشی از حوادث غیرمترقبه این صندوق فعالیت خود را از سال 63 آغاز کرده و در استان اردبیل نیز صندوق توسعه بیمه محصولات کشاورزی به عنوان زیرمجموعه بانک کشاورزی فعالیت می‌کند.

قائم مقام جهاد کشاورزی اردبیل بیان داشت: با توجه به ریسک‌پذیری بخش کشاورزی و تاثیر عوامل قهری و طبیعی بر روی تولیدات این بخش که یک تهدید جدی به شمار می‌رود لازم است کشاورزان نسبت به بیمه محصولات تولیدی خود اقدام کنند.

این مسئول با اشاره به تدوین و طراحی طرح جامع در این زمینه برای پوشش کامل و تام در این بخش، گفت: بعد از تصویب هیئت دولت این طرح‌ جامع به مجلس ارائه می‌شود تا برای اجرا به مجموعه اجرایی و وزارت جهاد کشاورزی و بانک‌های عامل ابلاغ شود تا از طریق صندوق هم محصولات و هم زیرساخت‌های آن زیر پوشش خدمات بیمه‌ای قرار گیرند.

پرتوی بیان داشت: در این ارتباط بیمه‌های تجاری نیز وارد عرصه کار و فعالیت شده و محصولات متنوع کشاورزی از این طریق زیر پوشش خدمات قرار می‌گیرند.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، قائم مقام جهاد کشاورزی اردبیل در پایان ابراز داشت: ما در بخش زراعت باغ، دام و شیلات و توسعه خدمات مربوط به آنها شاهد اجباری شدن پوشش بیمه‌ای هستیم به طوری که در سال زراعی گذشته 129 محصول زراعی، 80 نوع محصول باغی و 90 درصد محصولات دامی از پوشش بیمه‌ای برخوردار بودنددیدگاه خود را بیان کنید