نمايشگاه بين المللي كشاورزي در همدان گشايش يافت

نمايشگاه بين المللي كشاورزي در همدان گشايش يافت

نمايشگاه بين المللي كشاورزي در همدان گشايش يافت

سه‌شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰
Tuesday, August 3, 2021

نمايشگاه بين المللي كشاورزي در همدان گشايش يافت

//

 

همدان - هشتمين نمايشگاه كشاورزي (ماشين آلات، نهاده ها، سيستم هاي آبياري و گلخانه اي) همزمان با ششمين نمايشگاه صنعت مرغداري،دامپروري و شيلات عصر دوشنبه با حضور رييس مركز توسعه مكانيزاسيون وزارت جهاد كشاورزي در همدان گشايش يافت.

به گزارش ايرنا, مدير عامل نمايشگاه بين المللي استان همدان در آيين گشايش اين نمايشگاه گفت: نمايشگاه كشاورزي همدان كه بزرگترين نمايشگاه در زمينه ادوات كشاورزي، دام و طيور و صنايع وابسته در غرب كشور است تجلي گاهي از پتانسيل ها و امكانات بالقوه اين صنعت به شمار مي رود .
'محمدرضا بياناتي' افزود: با توجه به منطقه‌اي شدن موضوعات مختلف صنعت نمايشگاهي، اهميت و اعتبار اين نمايشگاه كه در نوع خود كم نظير است بيش از پيش مورد توجه قرار مي‌گيرد.
وي اضافه كرد: صنعت نمايشگاهي براي آنكه در كشور قوت بگيرد بايد به سمت منطقه‌اي شدن گام بردارد و در اين باب تاكنون كارهاي موثري صورت پذيرفته است و صنايع سنگين و سبك به فراخور موقعيت جغرافيايي و امكانات هر منطقه بين نمايشگاه‌هاي بين‌المللي مناطق مختلف تقسيم شده است.
وي اظهار داشت: با توجه به ويژگي هاي منطقه، به لحاظ جغرافيايي و تاريخي منابع كشاورزي فراواني كه در اين قسمت وجود دارد, ضرورت برگزاري نمايشگاه هاي كشاورزي را دو چندان كرده است.
بياناتي با اشاره به اهميت اين نمايشگاه افزود: تلاش مسوولان ذي ربط بر اين است كه اين نمايشگاه همه ساله با كيفت بهتري برگزار شود تا جلوه‌هاي توان و پتانسيل سرشار استان و منطقه غرب كشور مجال بيشتري براي بروز پيدا كند و از اين مسير به خواست خداوند اشتغال زايي كه از محورهاي مهم توسعه است تحقق يابد.
وي اظهار داشت: در اين نمايشگاه بيش از 120 واحد از استان‌هاي تهران، فارس، خراسان مركزي، آذربايجان غربي، آذربايجان شرقي، يزد، كرمان، قم، مازندران، مركزي، كردستان، البرز و همدان حضور دارند و محصولات خود را در سه سالن ابن سينا، الوند و هگمتانه و فضاي باز نمايشگاه بين‌المللي استان همدان در وسعتي بالغ بر هشت هزار متر مربع به مدت پنج روز به نمايش خواهند گذاشت.
وي افزود: طيف بازديد كنندگان از اين نمايشگاه علاوه بر شهروندان ، جمعيت گسترده اي از كشاورزان و توليد كنندگان ادوات كشاورزي، متخصصان، مهندسان و دامداران را شامل مي‌شود و پيش بيني مي شود در اين پنج روز بيش از هفت هزار متخصص از سراسر كشور از اين نمايشگاه بازديد كنند.
بياناتي گفت: در مجموع در اين نمايشگاه در رسته ادوات كشاورزي: انواع تراكتورهاي سبك و سنگين، كمباين، گاوآهن، خاك ورزهاي حرفه‌اي و حفاظتي و انواع دنباله بندها؛ در رسته نهاده‌ها: انواع كودهاي شيميايي و بيولوژيك؛ در رسته سيستم‌هاي آبياري: همه تجهيزات مربوط به سيستم‌هاي آبياري قطره‌اي و باراني و لوله و اتصالات و سازه‌هاي گلخانه‌اي ,در رسته دام و طيور: مكمل‌هاي غذايي خوراك دام و طيور و انواع دستگاه‌هاي شير دوشي و سيستم‌هاي تهويه سالن هاي مرغداري عرضه شده است.
وي با بيان اينكه وجود نمايندگي‌هايي از كشورهاي كانادا، انگليس، آلمان، تايوان، چين و ونزوئلا از نكات بارز اين نمايشگاه به شمار مي رود, افزود: همچنين دو شركت بزرگ از ايتاليا و تركيه به صورت مستقيم در اين نمايشگاه حضور دارند.
هشتمين نمايشگاه كشاورزي (ماشين آلات، نهاده ها، سيستم هاي آبياري و گلخانه اي) و ششمين نمايشگاه صنعت مرغداري،دامپروري و شيلات تا 17 شهريور ماه همه روزه صبح ها از ساعت 9:30 الي 12:30 و بعد از ظهرها از ساعت 16:30 الي 20:30 پذيراي بازديد كنندگان و متخصصان استدیدگاه خود را بیان کنید