تولید بیش از نیم تن خاویار پرورشی

تولید بیش از نیم تن خاویار پرورشی

تولید بیش از نیم تن خاویار پرورشی

دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰
Monday, October 18, 2021

تولید بیش از نیم تن خاویار پرورشی

//

تولید بیش از نیم تن خاویار پرورشی
بولتن نیوز: غلامرضا رازقی - معاون وزیر جهاد کشاورزی - با اشاره به تولید 100 کیلوگرمی خاویار پرورشی در سال گذشته گفت: تا پایان سال قطعا میزان تولید این محصول به یک تن خواهد رسید.

به گفته‌ی وی با توجه به این‌که خاویار محصول صادراتی محسوب می‌شود، قیمت بازار داخلی آن نیز تابع قیمت صادراتی و بازار‌های جهانی است.

به گزارش ایسنا رییس سازمان شیلات ایران تصریح کرد: با توجه به ممنوعیت صید خاویار دریایی، قیمت خاویار پرورشی افزایش یافته و این محصول به‌طور میانگین کیلویی شش میلیون تومان در بازار‌های جهانی فروخته می‌شود.

رازقی با اشاره به تایید صادرات خاویار پرورشی ایران در فهرست اتحادیه اروپا گفت: بیشترین میزان خاویار صادراتی به کشور‌های اروپایی و امارات متحده عربی صورت می‌گیرد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی اظهار کرد: قیمت مناسب خاویار پرورشی و جایگاه آن در بازهای جهانی باعث افزایش سرمایه‌گذاری در زمینه‌ی پرورش ماهیان خاویاری شده و امسال حجم سرمایه‌گذاری در این بخش نسبت به سال‌های گذشته به میزان زیادی افزایش یافته است.

رییس سازمان شیلات ایران افزود: برخلاف سال‌های گذشته که رغبت چندانی برای پرورش ماهیان خاویاری نبود، اکنون هم گوشت ماهیان خاویاری و هم خاویار آن مورد استقبال واقع شده است.

رازقی با اشاره به فرصت‌های ایجاد شده برای سرمایه‌گذاری در زمینه‌ی پرورش ماهیان خاویاری اظهار کرد: با ارائه‌ی تسهیلات، از سرمایه‌گذاران در زمینه‌ی ماهیان خاویاری حمایت می‌کنیم
 دیدگاه خود را بیان کنید