وجود 51 مزرعه و استخر پرورش ماهی در سمنان

وجود 51 مزرعه و استخر پرورش ماهی در سمنان

وجود 51 مزرعه و استخر پرورش ماهی در سمنان

سه‌شنبه ۴ آبان ۱۴۰۰
Tuesday, October 26, 2021

وجود 51 مزرعه و استخر پرورش ماهی در سمنان

//

وجود 51 مزرعه و استخر پرورش ماهی در سمنان
رئیس اداره مبارزه با بیماری های دام و طیور اداره کل دامپزشکی استان از فعایت 49 مزرعه و استخر پرورش ماهی های سردآبی و 2 مزرعه تکثیری در این استان خبر داد.
رحیم خالقیان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه سمنان با اعلام این خبر گفت: تعداد 220 مزرعه،استخر و منبع ذخیره آب در استان وجود دارد که از این تعداد 49 استخر و مزرعه در استان کار پرورش ماهیان سرد آبی را انجام می‌دهد.
وی با بیان اینکه عمده‌ترین کار این استخرها پرورش ماهی "قزل‌آلای رنگین کمان" ، "کپور معمولی" و "آمور علف‌خوار" است، افزود: در استان سمنان 2 مزرعه حد واسط تکثیر نیز وجود دارد که کار تولید بچه ماهی بالای یک گرم را انجام می‌دهد.
خالقیان تصریح کرد: عدم وجود بیماری‌های ویروسی و واگیردار در آبزیان استان سمنان از مهمترین قابلیت‌های آبزی پروری در استان است، افزود: در این راستا اداره کل دامپزشکی استان سمنان در خصوص اجرای دستورالعمل‌های سازمان دامپزشکی کشور همه ساله طرح سیستم مراقبت فعال و غیر فعال بیماری‌های آبزیان را در سطح استان انجام می‌دهد که این طرح گزارش گیری بیماری‌ها و تلفات، نمونه برداری از موارد بروز تلفات و انجام آزمایشات از نمونه‌های بیماری و آب و خوراک آبزیان را در بر می‌گیرد.
رئیس اداره مبارزه با بیماری‌های دام و طیور اداره کل دامپزشکی استان سمنان خاطر نشان کرد: در این خصوص و در دو ماهه اخیر طرح پایش مزارع ماهی را در 49 مزرعه فعال و 2 مزرعه تکثیری استان در حال انجام است و تا نیمه دوم بهمن ماه امسال ادامه خواهد داشت.
وی همچنین گفت: در این طرح علاوه بر بازدید از مزارع تکثیر و پرورش ماهی، از طریق نمونه برداری حدود 900 نمونه بیش از دو هزار آزمایش میکروبی بر روی آبزیان استان انجام می‌شود

 دیدگاه خود را بیان کنید