واگذاري سه بندر صيادي به بخش خصوصي دردهه فجر

واگذاري سه بندر صيادي به بخش خصوصي دردهه فجر

واگذاري سه بندر صيادي به بخش خصوصي دردهه فجر

پنج‌شنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰
Thursday, October 21, 2021

واگذاري سه بندر صيادي به بخش خصوصي دردهه فجر

۱۳۹۱/۱۰/۱۳

واگذاري سه بندر صيادي به بخش خصوصي دردهه فجر
واحد مرکزی خبر:مدیریت بهره برداری و نگهداری بنادر صیادی بندرعباس،درگهان و خور تنگ همزمان با ایام دهه فجر به تعاونی بخش خصوصی واگذار خواهد شد.
به گزارش شبکه اطلاع رسانی جامعه دریایی ایران (مانا) ،
محسنعلی گلشنی مدیر کل اداره بنادر ماهیگیری سازمان شیلات ایران گفت :در اجرای سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی ، سازمان شیلات ایران بنادر صیادی را به بخش خصوصی واگذار می کند.
وی گفت:البته امکان واگذاری تمام بنادر صیادی به بخش خصوصی وجود ندارد و فقط می توانیم بنادری را که بهره برداری آنها برای تعاونی های صیادی بخش خصوصی از توجیه اقتصادی برخوردار است ، واگذار کنیم.
گلشنی تاکید کرد: آمار بنادر صیادی که به بخش خصوصی واگذار شده به 32 مورد رسیده است.

وی گفت : 10 بندر صیادی دیگر در شمال و جنوب کشور قابلیت واگذاری به تعاونی صیادی بخش خصوصی را دارد.
گلشنی خاطرنشان کرد: به زودی مدیریت بهره برداری و نگهداری بنادر صیادی بندر عباس،درگهان ،خور تنگ ،کنارک و بابلسر به تعاونی های صیادی بخش خصوصی واگذار شد.
رئیس اداره بنادر ماهیگیری سازمان شیلات ایران گفت : بنادر صیادی بندر عباس و درگهان در استان هرمزگان و خورتنگ در استان سیستان و بلوچستان واقع شده است.
وی ادامه داد: همچنین پیش بینی می شود بنادر صیادی بابلسر واقع در مازندران و کنارک واقع در سیستان و بلوچستان نیز تا قبل از پایان سال جاری به تعاونی صیادی بخش خصوصی واگذار شود.
گلشنی تاکید کرد :تا پایان سال آمار بنادر صیادی واگذار شده به تعاونی صیادی بخش خصوصی به 42 مورد خواهد رسید.
وی یادآور شد: این 42 بندر صیادی قابلیت واگذاری دارد و با واگذاری بنادر بابلسر و کنارک پروژه واگذاری بنادر صیادی سازمان شیلات ایران به اتمام خواهد رسید.
گلشنی گفت : در حال حاضر 70 بندر صیادی فعال در جنوب و شمال کشور وجود دارد

 دیدگاه خود را بیان کنید