تضمین موفقیت در تعاونی‌های شیلات خوزستان

تضمین موفقیت در تعاونی‌های شیلات خوزستان

تضمین موفقیت در تعاونی‌های شیلات خوزستان

جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰
Friday, December 3, 2021

تضمین موفقیت در تعاونی‌های شیلات خوزستان

۱۳۹۱/۱۰/۱۳

تضمین موفقیت در تعاونی‌های شیلات خوزستان
دنیای اقتصاد: مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان گفت: صنعت آبزی پروری و شیلات استان رو به پیشرفت است و در طرح‌های ایجاد و توسعه شیلات شکست وجود ندارد
سید‌خلف موسوی در نخستین همایش تعاونی‌های آبزی پروری و شیلات استان اظهار کرد: شیلات یکی از طرح‌های موفق است و در این صنعت ما هیچ مشکلی برای فروش محصولات نداریم و در آن شکست وجود ندارد.
وی با اشاره به اینکه همه حوضچه‌های پرورش ماهی و آبزیان در خرمشهر و مجتمع پرورش ماهی آزادگان به تعاونی‌ها واگذار شده است، تاکید کرد: هم‌اکنون فعالان این عرصه در حال تولید و اشتغال‌زایی در صنعت آبزی‌پروری هستند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان گفت: در طرح فاز 2 مجتمع پرورش ماهی آزادگان 209مزرعه واگذار می‌شود که تاکنون 4 هزار و 331 نفر ثبت‌نام کرده‌اند و از این تعداد 200 نفر فارغ‌التحصیل رشته شیلات هستند.
موسوی یادآوری کرد: در کنار تعاونی‌های شیلات، صنایع دیگری مانند بسته‌بندی، حمل و احداث سردخانه‌ها نیز ایجاد خواهد شد که باید این صنایع نیز به تعاونی‌ها تعلق گیرد.
وی با سودآور دانستن سرمایه‌گذاری در مجتمع‌های پرورش ماهی و همکاری بانک‌ها در این خصوص گفت: در حال حاضر بانک‌ها برای ارائه تسهیلات به تعاونی‌های شیلات از یکدیگر پیشی می‌گیرند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان خطاب به اعضای تعاونی‌های شیلات گفت: در بخش ضمانت‌ها، برای 70 درصد وثیقه می‌توانید از صندوق ضمانت تعاون استفاده کنید و فقط 30 درصد از وثیقه را باید متقاضی تامین کند.
وی هدف از تاسیس تعاونی را ایجاد اشتغال عنوان کرد و گفت: در سند تحول پنج ساله20 درصد از تسهیلات هر بخش به تعاونی‌ها تعلق گرفته است.
موسوی انتظار مسوولان‌ را از تعاونی‌ها حضور فعال آنها در عرصه عنوان و اذعان کرد: راه تولید سخت اما باارزش است و ما شما را در این راه تنها نمی‌گذاریم

 دیدگاه خود را بیان کنید