تقاضا برای سرمایه گذاری چینی ها در پروژه های بزرگ گلستان

تقاضا برای سرمایه گذاری چینی ها در پروژه های بزرگ گلستان

تقاضا برای سرمایه گذاری چینی ها در پروژه های بزرگ گلستان

چهار‌شنبه ۵ آبان ۱۴۰۰
Wednesday, October 27, 2021

تقاضا برای سرمایه گذاری چینی ها در پروژه های بزرگ گلستان

۱۳۹۱/۱۰/۱۸


استاندار گلستان گفت: ما پیشنهاد می کنیم چینی ها در پروژه هایی مانند پتروشیمی با رشد فیزیکی 20 درصد و هتل پارتیا که 80 درصد پیشرفت دارد، مشارکت داشته باشند
خبرنگار مهر، جواد قناعت بعد از ظهر یکشنبه در نشست با سفیر چین و هیئت همراه در استانداری گلستان افزود: گلستان آمادگی کامل دارد تا میزبان هر استانی از جمهوری خلق چین درزمینه های تجاری، اقتصادی و بازرگانی به ویژه استان جی جیانگ باشد و ما از سفارت چین می خواهیم واحد های صنعتی ویژه مورد تایید خود را به ما معرفی کند.
وی اظهار داشت: در خواست ما از دولت چین این است تا مانند گذشته تسهیل در صدور ویزا برای بازرگانان و تجار ایرانی را به کشور چین داشته باشیم و ما فرصت های سرمایه گذاری استان را در قالب بسته هایی به هیئت همراه تحویل می دهیم وامیدواریم بسترهای همکاری هرچه زودتر فراهم شود.
وی تصریح کرد: مشترکات فراوانی بین چین و ایران در عرصه جهانی وجود دارد، ایران و چین هر دو کشورهایی مستقل هستند و نظام هایی مردمی دارند و موضع گیری هایشان در قبال برخی مسائل بین المللی مشترک است، مانند موضع مشترکی که دو کشور در موضوع سوریه داشتند.
وی افزود:همکاری های خوب دولت چین پس از تحریم های گسترده که آمریکا یکطرفه علیه ایران اعمال کرد و موضع گیری های خوب شما در 5+1، همبستگی و همکاری که ملت و دولت چین در قبال جنگ تحمیلی که برملت ایران تحمیل شده بود، داشتند همیشه در یاد ملت و دولت ایران می ماند.
استاندار گلستان افزود: ما در این دفاع مقدس دوستان ویژه ای را از ملت و دولت چین داشتیم و ما دوست داریم روابط اقتصادی و فرهنگی گسترده ای را با ملت چین داشته باشیم.
وی اظهارداشت: قانون سرمایه گذاری خارجی ایران اجازه تاسیس شرکت های 100 در صد خارجی را در ایران داده است و اصل سود سرمایه را تضمین می کند و امکان اخذ تسهیلات از صندوق توسعه ملی نیز وجود دارد و انتقال تکنولوژی به صورت مستقل با مشارکت طرف گلستانی در بحث کشاورزی، گردشگری، صنایع وابسته کشاورزی و شیلات مورد توجه ما است.
قناعت اظهارداشت: را ه آهن گرگان – بجنورد - مشهد نیز کارهای مطالعاتی آن انجام شده است و در مرحله انتخاب سرمایه گذار است و استانداری کمال همکاری را در اجرای این پروژه دارد چون این پروژه برای ما بسیار با اهمیت است و در تمام مراحل اجرایی کار پیمانکار این پروژه مورد حمایت ویژه استانداری واستاندار است وما می توانیم در تولید الکتروموتورها و موتورهای چند سیلندر و سبک کار مشترکی با هم انجام دهیم

 دیدگاه خود را بیان کنید