بازار عرضه شیلات در آذربایجان غربی ایجاد شود

بازار عرضه شیلات در آذربایجان غربی ایجاد شود

بازار عرضه شیلات در آذربایجان غربی ایجاد شود

جمعه ۳۰ مهر ۱۴۰۰
Friday, October 22, 2021

بازار عرضه شیلات در آذربایجان غربی ایجاد شود

۱۳۹۱/۱۱/۰۱

بازار عرضه شیلات در آذربایجان غربی ایجاد شود
مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان غربی گفت: بازار عرضه شیلات در مناطق مختلف آذربایجان غربی باید ایجاد شود که لازمه عملیاتی کردن آن فراهم کردن زیرساخت‌های مورد نیاز است
خبرگزاری فارس از ارومیه، حسین مهدی‌زاده ظهر امروز در جلسه‌‌ای که با موضوع ساماندهی و توسعه بازار آبزیان در سالن جلسات معاونت عمرانی استانداری آذربایجان غربی تشکیل شد، اظهار داشت: برای ایجاد بازارچه لازم است شهرداران مناطق مختلف استان همت کرده و به مکان‌یابی اقدام کنند.
وی به صدور پروانه فعالیت توسط اداره شیلات استان اشاره کرد و افزود: چنانچه به مکان‌یابی و ایجاد بازارچه مبادرت شود اداره شیلات این آمادگی را دارد که به افراد علاقه‌مند پروانه فعالیت صادر کند تا ظرفیت‌های نهفته در این بخش به این ترتیب مورد بهره‌برداری قرار بگیرد.
مهدی‌زاده به تشکیل کمیته فنی اشاره کرد و افزود: کمیته فنی باید با حضور نمایندگان اداره شیلات، اتحادیه، شهرداران و .. تشکیل شود تا در راستای توسعه تولید و ایجاد فضای مناسب مذاکرات لازم انجام گرفته و تصمیم‌های متقضی اتخاذ شود و به این وسیله زیرساخت‌ها برای افزایش فعالیت فراهم شود.
وی با بیان اینکه در مراکز فعالیت کنونی باید استانداردهای موجود با دقت عمل بیشتری رعایت شود، خاطر نشان کرد: نه‌تنها در مراکز جدیدالتاسیس بلکه در مراکز کنونی باید استانداردها و نکات بهداشتی با دقت بالایی رعایت شود چرا که رعایت کردن چنین مسائلی یکی از راهکارهای ترغیب مردم برای استفاده از ماهی است.
مهدی‌زاده مسئولان دستگاه‌های اجرایی مختلف را خطاب قرار داد و اظهار داشت: همه دستگاه‌ها اعم از شهرداری، سازمان جهاد کشاورزی، اداره کل شیلات، دامپزشکی و .. باید تلاش کنند تا مردم در سبد خرید خانوار خود به ماهی و محصولات دریایی مبلغی هر چند ناچیز را اختصاص دهند به طوری که فعالیت در این زمینه فقط وظیفه یک نهاد مشخص نیست.
مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان غربی با اظهار به اینکه افزایش تقاضا، افزایش تولید را به دنبال دارد خاطر نشان کرد: چنانچه اقشار مختلف مردم نسبت به مصرف این ماده غذایی گرایش پیدا کنند به طور قطع میزان تولید نیز افزایش پیدا کرده و افراد بیشتری در این حوزه صاحب شغل می‌شونددیدگاه خود را بیان کنید