پرورش ماهي سرد آبي در منطقه طرقرود انجام ‌شود

پرورش ماهي سرد آبي در منطقه طرقرود انجام ‌شود

پرورش ماهي سرد آبي در منطقه طرقرود انجام ‌شود

سه‌شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰
Tuesday, August 3, 2021

پرورش ماهي سرد آبي در منطقه طرقرود انجام ‌شود

//

 

به گزارش خبرگزاری فارس از نطنز، عبدالرضا مهدی بادی صبح امروز در جمع مسئولان این شهرستان بیان داشت: با هماهنگی به عمل آمده توسط این واحد و طی بازدیدی که توسط کارشناسان شیلات اصفهان از منطقه طرقرود نطنز به عمل آمد، این منطقه مورد تایید برای پرورش این نوع ماهی شد.
وی گفت: تعدادی از متقاضیان پرورش ماهیان سردآبی که شرایط و امکانات لازم به منظور پرورش این نوع از ماهیان را داشتند، آموزش و راهنمایی‌های لازم داده شد و در آینده نزدیک  به اداره امور آبزیان استان اصفهان برای دریافت بچه ماهی از نوع قزل‌آلا معرفی می‌شود.
مسئول جهاد کشاورزی نطنز افزود: بر اساس برآورد کارشناسان پیش‌بینی می‌شود ضمن ایجاد اشتغال برای این افراد و استفاده بهینه از آب و سایر امکانات موجود میزان 38 تن ماهی در منطقه توسط این متقاضیان تولید می‌شود.
مهدی بادی ادامه داد: ماهیان سرد آبی قادر به تحمل درجه حرارت بیش از 25 درجه سانتی‌گراد به مدت طولانی نیستند و مهم‌ترین گروه ماهیان سردآبی همان ماهی قزل‌آلا است.
وی اضافه کرد: شرایط تولید و شرایط آب در اغلب موارد بهترین و مهم‌ترین فاکتور در تولید و اثرات اقتصادی آن است که روستای طرقرود تمام این فاکتورها را دارد.

خبرگزاری فارس: مسئول جهاد کشاورزی نطنز گفت: منطقه طرقرود نطنز می‌تواند یکی از تولیدکنندگان ماهی سردآبی باشد.دیدگاه خود را بیان کنید