رسانه‌ها برای قرار گرفتن شیلات در سبد غذایی مردم تلاش کنند

رسانه‌ها برای قرار گرفتن شیلات در سبد غذایی مردم تلاش کنند

رسانه‌ها برای قرار گرفتن شیلات در سبد غذایی مردم تلاش کنند

پنج‌شنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰
Thursday, October 21, 2021

رسانه‌ها برای قرار گرفتن شیلات در سبد غذایی مردم تلاش کنند

۱۳۹۱/۱۱/۰۳


رئیس اداره بهبود تولیدات شیلات آذربایجان غربی گفت: رسانه‌های جمعی باید به طور مستمر تلاش کنند تا ماهی و انواع آبزیان در سبد غذایی مردم قرار گیرد
سلیمی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در ارومیه، اظهار داشت: کسانی که در عرصه رسانه فعالیت دارند می‌توانند در راستای تغییر عادت‌های غذایی اقشار مختلف جامعه به طور مؤثر ایفای نقش کنند که این مهم از طریق تبیین مزیت‌های آن بر سلامتی، آموزش طرق پخت و ... دست‌یافتنی است.
وی عدم گرایش مردم به این ماده غذایی را یک مانع اساسی برای توسعه پرورش شیلات دانست و گفت: لازم است دستگاه‌های اجرایی مختلف در این راستا قدم‌هایی بردارند تا مصرف مردم بالا رفته به دنبال آن امکان فعالیت در زمینه پرورش و تولید ماهی نیز فراهم شود.
سلیمی با بیان این‌که برای رشد و توسعه صنعت شیلات و آبزی‌پروری باید تلاش شود، تصریح کرد: ترویج فرهنگ مصرف جانوران آبزی، تسهیل صدور مجوز فعالیت برای علاقه‌مندان، برپایی دوره‌های آموزشی برای کارکنان شهرداری‌ها و پرسنل سایر سازمان‌ها از جمله اقداماتی است که می‌توان انجام داد.
وی با بیان این‌که در این زمینه اداره کل شیلات و شهرداری‌ها تعهدات متقابلی پذیرفته‌اند، خاطر نشان کرد: برای این‌که اقدامات انجام گرفته و برنامه‌های تدوین شده نتیجه مورد انتظار را حاصل کند لازم است دستگاه‌های اجرایی و نهادهای مختلف با یکدیگر تعامل کنند.
رئیس اداره بهبود تولیدات شیلات آذربایجان غربی در ارتباط با تعهدات شهرداری‌ها گفت: به موجب تفاهم‌‌نامه‌ای که منعقد شده است انتظار وجود دارد این نهاد در راستای برپایی کارگاه‌های آموزشی و ترویجی، همکاری برای تحقق توسعه مکانی بازارها، تشویق علاقه‌مندان در راستای ساخت و توسعه بازارها گام بردارد.
وی با بیان این‌که کمیته‌های توسعه بازار در سطوح کشوری و استانی برگزار می‌شود، خاطر نشان کرد: معاون عمرانی استاندار، رئیس دفتر امور شهری استانداری، مدیرکل شیلات، شهردار، اداره دامپزشکی و سازمان صنعت، معدن و تجارت عضو این کمیته هستند؛ امیدوار هستیم با حضور در جلسات برای تصمیم‌گیری در مورد بازار ماهی مبادرت کنند تا در این عرصه روند صعودی شکل گیرددیدگاه خود را بیان کنید