قزل‌آلا کیلویی 6 هزار تومان گران شد

قزل‌آلا کیلویی 6 هزار تومان گران شد

قزل‌آلا کیلویی 6 هزار تومان گران شد

دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰
Monday, October 18, 2021

قزل‌آلا کیلویی 6 هزار تومان گران شد

۱۳۹۱/۱۱/۰۹

قزل‌آلا کیلویی 6 هزار تومان گران شد
قاسمی مدیرعامل اتحادیه آبزیان کشور در گفتگو با مهر در رابطه با دلایل افزایش قیمت ماهی‌ قزل آلا از 14 به 20 هزار تومان، گفت: افزایش قیمت آبزیان در این فصل طبیعی است اما در افزایش بیش از حد معمول آن بدون شک نقش دلالان را نباید نادیده گرفت.
مدیرعامل اتحادیه آبزیان کشور با بیان این که تولیدکنندگان مجاز به افزایش 5 تا 10 درصدی محصولات هستند، خاطرنشان کرد: درست است که بچه ماهی ها در ابتدا سال به حوضچه ها ریخته می شوند تا آخر سال به بهره وری برسند و نهاده ها نیز سال گذشته خریداری شده اما در این مدت هزینه های مربوط به کارگر، سوخت، امور بانکها و سایر عوامل مرتبط، متناسب با شرایط روز تغییر می کند و همین باعث افزایش هزینه های شده است.
وی با تأکید بر این که افزایش قیمتها به منظور تأمین هزینه های تولید است نه برای دستیابی به سود بیشتر، اظهار داشت: دستگاههای حمایتی و ستاد تنظیم بازار به شیلات همانند بچه سرراهی نگاه می کنند و حمایتهای لازم را از شیلات به عمل نمی ‌ورند. متأسفانه تعهدات حمایتی که به تولیدکنندگان بخش کشاورزی براساس قانون هدفمندی یارانه ها داده شده بود نیز هیچ کدام اجرایی نشده و همین باعث افزایش چند برابری هزینه های تولید شده است.
قاسمی با انتقاد از عملکرد سازمان میادین میوه و تره بار تصریح کرد: متاسفانه سالهاست که با این بخش از شهرداری که وظیفه اش کمک به تنظیم بازار است، مشکل داریم. بارها از مسئولان این سازمان خواسته شده است که غرفه های میادین در اختیار اتحادیه قرار گیرد تا عرضه مستقیم محصول از سوی تولید کننده انجام گیرد اما متأسفانه مسئولان این سازمان به این درخواست توجهی نمی کنند و غرفه ها را در اختیار دلالان قرار می دهند که آنها نیز محصولات را با قیمتهای بسیار بالا در راستای دستیابی به سود بیشتر به مصرف کنندگان می فروشندیدگاه خود را بیان کنید