با هدف افزايش ماندگاري آبزيان كشور

با هدف افزايش ماندگاري آبزيان كشور

با هدف افزايش ماندگاري آبزيان كشور

شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
Saturday, September 19, 2020

با هدف افزايش ماندگاري آبزيان كشور

//

 

تفاهم نامه همكاري بين موسسه تحقيقات شيلات ايران و سازمان دامپزشكي با موضوع اجراي پروژه‌هاي تحقيقاتي به صورت مشترك و با عنوان تعيين و افزايش ماندگاري آبزيان اقتصادي كشور به امضاء رسيد.

به گزارش خبرنگار «پژوهشي» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، دكتر شريف روحاني، معاون تحقيقاتي موسسه تحقيقات شيلات ايران در نشست مشترك روسا و مديران اين موسسه و سازمان دامپزشكي به ارائه گزارش عملكرد موسسه در حوزه بهداشت، بيماري‌ها، بيوتكنولوژي و فرآوري آبزيان پرداخت و در ادامه جمعي از مديران حاضر در جلسه ديدگاه‌هاي خود براي توسعه همكاري‌ها را ارائه دادند.

دكتر دستور، رييس سازمان دامپزشكي نيز با بيان سياست‌هاي سازمان دامپزشكي در اجراي برنامه و سياست‌هاي دولت و چگونگي بهره‌گيري از تعاملات بين بخشي به‌ويژه همكاري با موسسه تحقيقات شيلات اظهار اميدواري كرد كه با افزايش و توسعه همكاري‌ها گام موثري در رفع مشكلات موجود در صنعت، بهداشت، بيماري‌ها و فرآوري آبزيان در كشور برداشته شده و در اين راه به اهداف از پيش تعيين شده دست يابند.

بر پايه اين گزارش، مدت زمان تفاهم‌نامه، 48 ماه و مجري مسؤول پروژه مؤوسسه تحقيقات شيلات ايران است. در اين تفاهم نامه موسسه متعهد شد درخصوص انتخاب شيوه‌هاي تحقيق از بهترين روش‌ها و دستورالعمل‌ها استفاده كرده و پيشرفت پروژه را به اطلاع سازمان دامپزشكي كشور برساند و نتايج حاصل از پروژه را به صورت مشترك منتشر كرده و همكاران سازمان دامپزشكي و ادارات تابعه را به عنوان همكار در اسناد پروژه‌ها در نظر گيرد.

سازمان دامپزشكي نيز در اين تفاهم نامه متعهد شد تا نسبت به پرداخت بموقع اعتبارات بر اساس ماده 4 اين قرارداد و تبصره آن اقدام كرده و پس از دريافت گزارش‌هاي مرحله‌اي و نهايي حداكثر تا 20روز اعلام نظر كند. همچنين سازمان دامپزشكي بايد زمينه استفاده از آزمايشگاه‌هاي موجود خود را در تمام استان‌هاي ساحلي و آزمايشگاه مرجع در تهران فراهم كرده و زمينه حضور همكاران موسسه تحقيقات شيلات ايران را براي تهيه نمونه‌هاي مورد نياز در مناطق محل اجراي پروژه فراهم كنددیدگاه خود را بیان کنید