در هر شرایطی احداث سد گرین تعطیل نمی‌شود

در هر شرایطی احداث سد گرین تعطیل نمی‌شود

در هر شرایطی احداث سد گرین تعطیل نمی‌شود

پنج‌شنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰
Thursday, October 21, 2021

در هر شرایطی احداث سد گرین تعطیل نمی‌شود

۱۳۹۱/۱۱/۲۲

در هر شرایطی احداث سد گرین تعطیل نمی‌شود
(ایسنا)_منطقه همدان، "علی محمد آزاد"، در آیین بهره برداری از فاز دوم کارخانه صنایع لبنی نهاوند افزود: با وجود تمامی فشارهایی که دشمنان بر نظام اسلامی وارد می‌کنند، پیشرفت‌های ایران در سطح دنیا چشمگیر است و همچنان در راه رسیدن به اهداف خود مقتدرانه حرکت می‌کنیم.
وی اضافه کرد: همه تلاش‌ها و پیشرفت‌های کشور حاصل مقاومت مردم و رهبری‌های رهبر معظم انقلاب است که یک قدم از اهداف انقلاب عقب نشینی نکرده‌اند و روز به روز انقلاب را به اهداف خود نزدیکتر می‌کنند.
وی با یادآوری اقدامات صورت گرفته دولت در بخش کشاورزی گفت: دولت در بخش کشاورزی فرصت‌های خوبی را بوجود آورده و چه در زمینه کشاورزی و چه در زمینه صنایع وابسته با کمترین کارمزد بیشترین وام را به کشاورزان پرداخت کرده که لازم است از این فرصت‌ها نهایت استفاده را انجام داد.
بهره‌برداری از سیستم دیجیتال صدا و سیما در نهاوند
سیستم دیجیتال شهرستان نهاوند با حضور استاندار و جمعی از مسوولان استانی و محلی به بهره برداری رسید.
برای افتتاح این سیستم 15 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده و شهروندان می‌توانند 18 شبکه استانی و برون مرزی جمهوری اسلامی را بر روی گیرنده‌های خود دریافت کنند.
افتتاح 67 طرح کشاورزی، فرهنگی و عمرانی
با حضور استاندار همدان 67 طرح کشاورزی، عمرانی و فرهنگی خدماتی در شهرستان نهاوند با اعتباری معادل 400 میلیارد ریال به بهره برداری رسید.
این طرحها شامل 50 طرح آبرسانی با اعتبار 229 میلیارد و 970 میلیون ریال ،هفت طرح آبیاری تحت فشار با اعتبار دو میلیارد و 796 میلیون ریال ،دو طرح توسعه شیلات با اعتبار هشت میلیارد و 450 میلیون ریال و چهار طرح احداث استخر به حجم چهار هزار و 995 متر مکعب با اعتبار 964 میلیون و 800 هزار ریال و یک طرح کتابخانه در شهر برزول و چند طرح دیگر است.
همچنین فاز دوم کارخانه صنایع لبنی نهاوند با اعتبار 12 میلیارد و 500 میلیون ریال روز پنج شنبه توسط استاندار به بهره برداری رسید .
این طرح در زمینی به مساحت 70 هزار متر مربع احداث شده که سالاانه 20 هزار و 100 تن انواع محصولات لبنی شامل شیر پاستوریزه، انواع پنیرو پنیر پیتزا، انواع ماست، دوغ و خامه قنادی تولید می‌کند.
با بهره برداری از فاز دوم این طرح 15 نفر به میزان اشتغالزایی آن افزوده شده و تعداد اشتغال آن به 55 نفر می رسد.
میزان کل سرمایه گذاری این طرح 91 میلیارد و 250 میلیون ریال بوده است که از این میزان 12 میلیارد و 500 میلیون ریال آن به صورت تسهیلات از محل صندوق توسعه کشاورزی تامین شده است .
بازدید از روند اجرایی سد گرین
استاندار همدان به منظور اطلاع از روند اجرایی سد گرین و پیشرفت این سد از این طرح عظیم در ادامه برنامه سفر به نهاوند، بازدید کرد.
در این بازدید آخرین مرحله آتش باری تونل آبگیر سد گرین با رمز "یا الله" و با دستور استاندار انجام شد.
استاندار همدان پس از بازدید از این سد گفت: در هر شرایطی کار تعطیل نمی شود و کار بزرگی که در حال انجام است به کمک خدا انجام خواهد شد.
آزاد ادامه داد: با ساخت سد گرین حرکت اقتصادی در منطقه انجام می شود و زحمات همه عوامل در ساخت این سد در نزد خداوند بی اجر و مزد نخواهد بود.
وی با یادآوری سخن مقام معظم رهبری مبنی بر عبور به سلامت ملت ایران از پیچ تاریخی، اظهار کرد: این سخن به همه خدمتگزاران مردم امید و خودباوری مضاعف می‌دهد تا با تلاش مضاعف، کارها انجام شود.
آزاد تصریح کرد: سدگرین بزرگترین سد مخزنی غرب کشور است که شهریور سال 91 توسط معاون رییس جمهور کلنگ زنی شد و در حال حاضر از 15 درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار استدیدگاه خود را بیان کنید