پرورش ماهیان خاویاری در شهرستان مرند

پرورش ماهیان خاویاری در شهرستان مرند

پرورش ماهیان خاویاری در شهرستان مرند

دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰
Monday, October 18, 2021

پرورش ماهیان خاویاری در شهرستان مرند

۱۳۹۱/۱۲/۰۶


مدیر جهادکشاورزی شهرستان مرند از پرورش ماهیان خاویاری در این شهرستان خبر داد
خبرگزاری فارس از مرند، جلال رحیم‌زاده صبح امروز در حاشیه بازدید فرماندار شهرستان مرند از مزرعه پرورش ماهی در این شهرستان در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت: در این مزرعه انواع ماهیان قزل آلا از نژادهای انگلیسی، آمریکایی و اوکراینی برای نخستین بار در آذربایجان‌شرقی در استخرهای بتنی ماهیان خاویاری در شهرستان مرند پرورش داده می‌شوند.
وی با بیان اینکه این ماهی‌ها در بازار مصرف از قرار کیلویی 400 هزار ریال به فروش می‌رسند، افزود: همچنین این ماهیان با ارزش در شرایط پرورشی پس از 10-8 سال قادر به تولید خاویار هستند که در حال حاضر قیمت هر کیلو خاویار پرورشی در بازارهای جهانی افزون بر 60 میلیون ریال است.
رحیم‌زاده با بیان اینکه توسعه تولید این محصولات در شهرستان مرند علاوه بر ارزآوری می‌توانند در بهبود وضعیت معیشتی فعالان شیلات شهرستان موثر واقع شود، افزود: این مزرعه سالانه بالغ بر 1.5 میلیون بچه ماهی قزل آلا تولید کرده و 20 تن ماهی قزل آلا روانه بازارهای مصرف می‌کند.
وی با بیان اینکه پرورش ماهیان خاویاری در استخرهای بتنی توسط بخش خصوصی در کشور در حال توسعه و گسترش می‌باشد افزود: این امر می‌تواند در ایجاد اشتغال مولد و تولید ثروت به صورت چشمگیری موثر واقع شوددیدگاه خود را بیان کنید