تالاب انزلی یک میلیارد مترمکعب رسوب‌زدایی می‌شود

تالاب انزلی یک میلیارد مترمکعب رسوب‌زدایی می‌شود

تالاب انزلی یک میلیارد مترمکعب رسوب‌زدایی می‌شود

پنج‌شنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰
Thursday, October 21, 2021

تالاب انزلی یک میلیارد مترمکعب رسوب‌زدایی می‌شود

۱۳۹۱/۱۲/۱۱


استاندار گیلان گفت: تالاب بین‌المللی انزلی یک میلیارد و 250 میلیون مترمکعب رسوب‌زدایی می‌شود
خبرگزاری فارس از رشت، کیهان هاشم‌نیا ظهر امروز در دیدار با مدیر تالاب کوشیرو و اعضای دفتر آژانس بین‌المللی ژاپن (جایکا) از ادامه همکاری متقابل تالاب‌های کوشیرو و انزلی خبر داد و اظهار کرد: 70 درصد تالاب‌های مهم ایران متاثر از تالاب‌های گیلان هستند.
وی ادامه داد: بخشی از اقتصاد خارج از منطقه مانند شیلات به تالاب‌ها وابستگی دارد و تالاب انزلی در راس آن ها است.
هاشم‌نیا تخریب طبیعت را به مرور عنوان کرد و افزود: تخریب تالاب انزلی ناشی از عملکرد مردم نسبت به آن است و برای جلوگیری از تخریب‌ها ممنوعیت‌هایی اعمال شده و از بهره‌برداری مطلوب از تالاب غافل شدیم.
استاندار گیلان بر استفاده از حفاظت محلی از تالاب انزلی تاکید کرد و گفت: آموزش در استفاده از تالاب‌ها حائز اهمیت است اما تاکنون بحث گردشگری از تالاب را دنبال می‌کردیم.
وی همکاری‌های محلی، دولتی و بین‌المللی برای احیای تالاب انزلی را حائز اهمیت خواند و تصریح کرد: اقدام‌های انجام شده برای تالاب کوشیروی ژاپن در اختیار کارشناسان محلی قرار گیرد تا بتوانیم تالاب انزلی را احیا کنیم.
هاشم‌نیا با بیان اینکه یک میلیارد و 250 میلیون متر مکعب رسوب‌زدایی از تالاب انزلی را در برنامه داریم، بیان کرد: تجربه تالاب کوشیرو در بخش آبزی‌پروری تالاب انزلی می‌تواند اثرگذار باشد.
این مسئول آبخیزداری در بالا دست تالاب انزلی را مهم دانست و خاطرنشان کرد: در بالا دست تالاب انزلی جنگل و مردم وجود دارد و پایین‌ دست آن دریا است.
استاندار گیلان در پایان خواستار ارائه طرح‌های اجرایی از طرف کارشناسان برای احیای تالاب انزلی شددیدگاه خود را بیان کنید