افزایش 20 درصدی تولید بچه ماهی در اردبیل

افزایش 20 درصدی تولید بچه ماهی در اردبیل

افزایش 20 درصدی تولید بچه ماهی در اردبیل

جمعه ۳۰ مهر ۱۴۰۰
Friday, October 22, 2021

افزایش 20 درصدی تولید بچه ماهی در اردبیل

۱۳۹۱/۱۲/۱۴

افزایش 20 درصدی تولید بچه ماهی در اردبیل
خبرگزاری فارس از اردبیل، میر آرمان واعظی عصر امروز در بازدید از طرح‌های تولید و تکثیر بچه ماهی در مشگین‌شهر اظهار داشت: تولید و تکثیر بچه ماهی‌ها در سطح استان اردبیل آغاز شده، به طوری که امسال 18.5 میلیون تخم سبز، 17 میلیون تخم چشم زده و حدود 16 میلیون لارو تولید و تکثیر می‌شود.
وی از تولید شش میلیون قطعه ماهی در کارگاه‌های تولید و تکثیر استان خبر داد و خاطرنشان کرد:‌ این میزان تولید بچه ماهی علاوه بر مصرف داخل استان به استان‌های همجوار صادر می‌شود، چراکه امروز توان تولید بچه ماهی سردابی در استان اردبیل به حدی افزایش یافته است که می‌توانیم برای استان‌های همجوار نیز تولیداتمان را ارسال کنیم.
واعظی از حمایت جدی مسئولان استان در قالب کارگروه توسعه بخش کشاورزی از پرورش‌دهندگان و تولیدکنندگان آبزیان با پرداخت تسهیلات موردنیاز خبر داد و تصریح کرد: با پرداخت این تسهیلات امیدواریم زمینه و بستری برای توسعه استخرهای پرورش ماهی و مکان‌های تولید و عرضه بچه ماهی نیز بیش از گذشته فراهم آید.
این مسئول به قابلیت شهرستان مشگین برای آغاز پرورش ماهیان در قفس خبر داد و اضافه کرد: قرار است با حمایت از سرمایه‌گذاران این طرح با رفع مشکل تأمین آب از سوی امور آب منطقه‌ای به سرعت آغاز شود که انتظار می‌رود مسئولان امر در این زمینه توجه و عنایت ویژه داشته باشند.
وی در ادامه سخنان خود به افزایش 20 درصدی آبزیان در استان اردبیل اشاره کرد و یادآور شد: به همت تولیدکنندگان سه هزار و 500 تن ماهی در ارقام مختلف از ابتدای امسال تولید و روانه بازار مصرف شده است.
به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، مدیر شیلات استان اردبیل بیان داشت:‌ این میزان تولید در 350 مزرعه پرورش ماهی انجام شده و به نظر می‌رسد؛ بخش عظیمی از این تولیدات به مصرف داخلی برسد.
واعظی متذکر شد: یک‌هزار و 500 تن از این ماهیان سردابی و دو هزار تن نیز گرمابی بودند که پیش‌بینی می‌شود، روند رو به رشدی را در توسعه آبزی‌پروری در سال‌های آینده شاهد باشیم.
وی در پایان اذعان داشت: 80 درصد مزارع پرورش ماهی در سطح استان در منطقه مشگین‌شهر واقع شده و این شهرستان با توجه به منابع آب سرشار و غنی در این زمینه یکی از مناطق مستعد و سرآمد استدیدگاه خود را بیان کنید