جشنواره سراسري عکس آبزيان و محيط زيست دريايي برگزار مي شود

جشنواره سراسري عکس آبزيان و محيط زيست دريايي برگزار مي شود

جشنواره سراسري عکس آبزيان و محيط زيست دريايي برگزار مي شود

پنج‌شنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰
Thursday, October 21, 2021

جشنواره سراسري عکس آبزيان و محيط زيست دريايي برگزار مي شود

۱۳۹۱/۱۲/۱۶


واحد مرکزی خبر:آخرین مهلت عکاسان تقویم نهایی برگزاری نخستین جشنواره سراسری عکس آبزیان، شیلات و محیط زیست دریایی ایران ، بیستم فروردین اعلام شد.
به گزارش دبیرخانه این جشنواره، همه عکاسان، هنرمندان و علاقه مندان به محیط زیست دریایی، عرصه آبزیان و صنعت شیلات می توانند تا 20 فروردین برای به ارسال آثار خود به
این جشنواره اقدام کنند.
مراسم افتتاح، تقدیر از عکاسان برگزیده و نمایشگاه آثار 10 تا 14 اردیبهشت سال اینده در پارک پردیسان تهران برگزار خواهد شد.
عیسی گلشاهی مدیرکل دفتر بهبود کیفیت، فرآوری و توسعه بازار آبزیان سازمان شیلات با اشاره به کارکرد این جشنواره بر لزوم آگاه سازی جامعه به حفظ ذخایر آبی و حفاظت از محیط زیست دریایی کشور تاکید کرد.
وی افزود : تاکنون کمتر به مسئله حفاظت از منابع آبی و تنوع زیستی، صنعت صید و صیادی و حتی الگوهای آبزی مصرفی میان شهروندان از حیث فرهنگ تصویری توجه شده است.
گلشاهی اظهار داشت : این خلاء را می توان با مشارکت و همکاری رسانه های تصویری، موسسات ارتباطی، جامعه عکاسی، دانشجویان، کارشناسان و تشکل های زیست محیطی و شیلاتی پر کرد.
رئیس ستاد برگزاری جشنواره همچنین با یادآوری ضرورت بازنمایی رسانه ای هویت شغلی و فرهنگ بومی مردمان شاغل در مناطق ساحلی، آزاد و شیلاتی کشور که در شرایط گوناگون و سخت در عرصه شیلات و محیط زیست دریایی فعالیت و امرار معاش دارند ، تصریح کرد: این جشنواره به دنبال تقویت انگیزه تولید داخلی در میان جامعه بومی صیادی و البته صنایع فعال این عرصه برگزار می شود.
دبیر اجرایی جشنواره عکس آبزیان، شیلات و محیط زیست دریایی ایران نیز با تشریح برنامه ها گفت : دبیرخانه جشنواره آماده دریافت 10 اثر از هر شرکت کننده در قالب دو بخش عمومی و تخصصی شامل موضوع های عکاسی زیر آب (Underwater Photography)، تولید، پرورش و صیادی آبزیان، بازارهای عرضه شیلات، محیط زیست آبی و دریایی و جامعه تولید و مصرف آبزیان است و عناوین و سوژه های پیشنهادی در وب سایت این جشنواره همراه با شرایط و نحوه ثبت نام برای شرکت کنندگان اعلام شده است.
جباری با درخواست از همه سازمان ها، موسسات، رسانه ها و تشکل های مرتبط با حوزه شیلات،آبزیان و محیط زیست دریایی برای همکاری و مشارکت در برگزاری کیفی این جشنواره یاداور شد: بسیاری از صنایع و موسسات بزرگ و کوچک اعم از دولتی و غیردولتی به طور غیرمستقیم در محیط های آبی کشورمان تاثیر گذاشته یا فعالیت دارند و انتظار می رود همان قدر که محیط زیست و ذخایر آبی و دریایی جامعه در خدمت تجارت و صنعت است از حیث مسئولیت اجتماعی، مدیران این صنایع و موسسات نیز به حوزه ترویجی و فرهنگی این عرصه توجه کنند و چنین جشنواره هایی را مورد حمایت قرار دهند.
وی افزود: در کنار برگزارکنندگان این جشنواره (سازمان شیلات و سازمان حفاظت محیط زیست) جای برخی دستگاه های صنعتی و بازرگانی مستقر در مناطق آزاد و اسکله های دریایی، حوزه ها و پالایشگاه های نفتی و نهادهای صنفی خالی است که امید می رود در دو ماه باقی مانده به زمان برگزاری این مجامع نیز به جمع همکاران این فراخوان عمومی افزوده شوند.
علاقه مندان به شرکت در این جشنواره برای ارسال اثر می توانند به نشانی تهران، انتهای بلوار کشاورز، خیابان دکتر قریب، خیابان شهید طوسی غربی پلاک 63 واحد 14 تلفن روابط عمومی 66595508 و 66594587 مراجعه کننددیدگاه خود را بیان کنید