کنفرانس بين المللي چالش هاي زيست محيطي دريا

کنفرانس بين المللي چالش هاي زيست محيطي دريا

کنفرانس بين المللي چالش هاي زيست محيطي دريا

پنج‌شنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰
Thursday, October 21, 2021

کنفرانس بين المللي چالش هاي زيست محيطي دريا

۱۳۹۱/۱۲/۱۶


واحد مرکزی خبر :سومین روز کنفرانس بین المللی چالش های محیط زیستی خلیج فارس و دریای عمان به زیست شناسی دریا و شیلات اختصاص داشت .
معاون محیط زیست دریایی سازمان محیط زیست در این کنفرانس که با حضور محققان ایرانی و خارجی در مرکز همایش های بین المللی کیش برگزار شد ، گفت : در سال 2006 تحقیقات وسیعی در خلیج فارس و دریای عمان اجرا و بیش از 119 نقطه بررسی شد که نتیجه آن در حال ارائه و تبادل نظر بین محققان کشورهای مصر ، تایلند ، آمریکا ، روسیه ، آلمان و ژاپن است .
آقای کرباسی با اشاره به اینکه امسال قوانین و استانداردهای محیط زیست دریایی شامل تخلیه فاضلاب ، استاندارد شناورها از نظر آلودگی های صوتی ، آب و هوا ، برنامه امداد و نجات پستانداران دریایی و حفاظت لاک پشت ها تدوین شده است، از دستیابی به فناوری جدید جابجایی مرجان ها به مناطق امن خبر داد.
وی با اشاره به پیگیری کنوانسیون های تهران و کویت در زمینه حفاظت محیط زیست دریایی گفت : امسال 67 طرح ملی تدوین شد و تا سال 93 قوانین مهندسی سواحل و استفاده از ابزار مهندسی حفاظت محیط زیست نیز نوشته می شود .
در ادامه کنفرانس دکتر مناف بهبهانی استاد اکولوژی دریایی دانشگاه کویت ، دکتر احمد سواری استاد بیولوژی دریا ازدانشگاه علوم و فنون خرمشهر و تانگراجا محقق هندی درخصوص چالش های اکولوژی دریایی منطقه صحبت کردند .
محققان ایرانی و خارجی در این کنفرانس 10 مقاله در خصوص بیولوژی دریا و پنج مقاله در خصوص شیلات ارائه کردند .
این کنفرانس امروز چهارشنبه به کار خود پایان می دهددیدگاه خود را بیان کنید