پیش‌بینی تولید 3 تن خاویار پرورشی در سال 92

پیش‌بینی تولید 3 تن خاویار پرورشی در سال 92

پیش‌بینی تولید 3 تن خاویار پرورشی در سال 92

سه‌شنبه ۴ آبان ۱۴۰۰
Tuesday, October 26, 2021

پیش‌بینی تولید 3 تن خاویار پرورشی در سال 92

۱۳۹۱/۱۲/۲۳


به گزارش روز سه‌شنبه جام‌جم آنلاین به نقل از روابط عمومی وزارت جهاد كشاورزی، غلامرضا رازقی افزود:در سال جاری یك تن خاویار پرورشی مرغوب و با كیفیت بالا تولید و استحصال شده كه بیش از 50 درصد آن به كشورهای اروپایی و سایر كشورهای جهان صادر شده است.
به گفته وی، برای نخستین بار سال گذشته حدود 100 كیلوگرم خاویار پرورشی تولید و استحصال شد.
رازقی تصریح كرد: هم اكنون تولید خاویار پرورشی در كشور از شرایط خوبی برخوردار است و امسال با استقبال خوب سرمایه گذاران در این بخش مواجه شدیم.
وی درباره ذخایر دریایی ماهیان خاویاری گفت: احیاء و بازسازی ماهیان خاویاری در دریای خزر در اولویت برنامه های سازمان شیلات ایران قرار دارد، به طوری كه امسال بیش از 5 میلیون قطعه بچه ماهی خاویاری با وزن بالا كه ماندگاری بیشتری دارند، در دریای خزر رهاسازی شده است.
به گفته ی رئیس سازمان شیلات ایران،در بحث بازسازی ذخایر دریایی، سال گذشته نیز پنج میلیون قطعه بچه ماهی به دریای خزر رهاسازی شده بود.
معاون وزیر جهاد كشاورزی تاكید كرد: طبق آخرین آمار سازمان تحقیقات شیلات، میزان بازسازی و احیای ذخایر ماهیان خاویاری در دریای خزر حدود 7.8 درصد بوده است كه روند مثبتی را نشان می دهد.
این مقام مسئول گفت: با ایجاد ممنوعیت صید تجاری ماهیان خاویاری از سوی سران پنج كشور از سال 2010، علاوه بر بازسازی ذخایر دریایی، پرورش ماهیان خاویاری نیز در اولویت برنامه های سازمان شیلات ایران قرار گرفت، به طوری كه تاكنون در این زمینه از روند خوبی نیز برخوردار بوده ایمدیدگاه خود را بیان کنید