مازندران رتبه نخست تولید ماهیان پرورشی را در کشور دارد

مازندران رتبه نخست تولید ماهیان پرورشی را در کشور دارد

مازندران رتبه نخست تولید ماهیان پرورشی را در کشور دارد

پنج‌شنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰
Thursday, October 21, 2021

مازندران رتبه نخست تولید ماهیان پرورشی را در کشور دارد

۱۳۹۱/۱۲/۲۷


(ایسنا)، منطقه مازندران، با اعلام اینکه امروزه تمامی برنامه ریزان وصاحب نظران بر نقش ارتقاء بهره وری درموفقیت بنگاه‌های تولیدی واقتصادی تاکید دارند، اظهار کرد: یکی از شاخص‌های مهم جهت دست‌یابی به اهداف کمی و کیفی تولید ارتقاء بهره وری است.
وی ادامه داد: مزارع پرورشی ماهی نیز به عنوان یکی مراکزتولیدی واقتصادی از این مهم مستثنی نبوده و برای حفظ و ارتقای توجیه اقتصادی و تولید بیشتر توجه به بهره وری امری اجتناب ناپذیر است.
مدیرکل شیلات مازندران یادآور شد: ارتقاء دانش فنی و مهارت حرفه‌ای بهره برداران به منظور بهبود مدیریت تولید و کاهش هزینه تمام شده درکنار سایر عوامل مهمترین مولفه‌های اثرگذار بر بهره وری بهره‌گیری از تکنولوژی و ماشین آلات نوین در آبزی پروری(مکانیزاسیون) است.
حبیب نژاد با اشاره به اینکه توسعه و تجهیز مراکز آبزی پروری استان در سال‌های اخیر تاثیر خوبی در افزایش کمی و کیفی محصول داشته است، افزود: مکانیزاسیون یکی از مهمترین ابزاربرای افزایش تولید در واحد سطح است و همواره افزایش تولید در واحد سطح تا سقف معین سبب کاهش هزینه‌های تولید و درنتیجه افزایش لایه سود خالص می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: دریک دهه اخیر تجهیزات بسیاری درآبزی پروری بکار گیری شد که هر کدام از آنها در فرآیند تولید نقش مهم ایفا می کنند به طوری که درحال حاضر تعداد 3 هزار و 500 دستگاه هواده، 2 دستگاه اکسیژن ساز، 32 دستگاه درام فیلتر، 16 دستگاه یووی‌، 15 دستگاه مدیا در مراکز آبزی پروری نصب و راه‌اندازی شد.
مدیرکل شیلات مازندران افزود: این موضوع اثرات بسیار مثبتی در افزایش تولید و بهبود مدیریت داشته به نحوی که میزان تولید در برخی مراکز را تا 2.5 برابر افزایش داده است.
حبیب‌نژاد اظهار کرد: تلاش شیلات مازندران جهت بهره گیری از تکنولوژی وماشین آلات نوین در آبزی پروری (مکانیزاسیون) است.
وی یادآور شد: شیلات مازندران با تولید حدود 63 هزار تن ماهیان پرورشی 22 درصد تولید کشور و رتبه نخست تولید را در کشور برای چند سال متوالی دارددیدگاه خود را بیان کنید