آغاز صيد ماهيان استخواني در غرب گيلان

آغاز صيد ماهيان استخواني در غرب گيلان

آغاز صيد ماهيان استخواني در غرب گيلان

شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۰
Saturday, July 24, 2021

آغاز صيد ماهيان استخواني در غرب گيلان

//

 

خبرگزاری فارس: سرپرست شیلات آستارا از آغاز صید ماهیان استخوانی در غرب گیلان از اول مهر ماه امسال خبر داد.

صادق خاصی‌پور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آستارا با اشاره به فعالیت هفت تعاونی صیادی پره در شهرستان‌های آستارا، تالش و رضوانشهر اظهار داشت: در شهرستان آستارا دو شرکت تعاونی صیادی در حال فعالیت است.
وی ادامه داد: یکی از این تعاونی‌ها به دلیل پیشروی آب دریای خزر و تخریب جایگاه آن غیر فعال است و تنها یکی از آنها در سواحل روستای سیبلی با 49 صیاد فعالیت دارد.
خاصی‌پور ابراز داشت: امسال با توجه به وضعیت آب و هوا پیش‌بینی می‌شود صید خوبی در سال جاری داشته باشیم.
سرپرست شیلات آستارا درباره فعالیت شیلات این شهرستان گفت: سابقه فعالیت شیلات در غرب استان گیلان به مرکزیت آستارا به بیش از 100 سال می‌رسد که در سال‌های اوایل انقلاب به دلیل انتقال مرکزیت آن به شهرستان بندر انزلی به مدت 28 سال در آستارا تعطیل و فاقد اداره شیلات بود ولی دوباره از سال 86 با استقرار دوباره این اداره در آستارا این شهرستان دارای یک اداره مستقل شیلات شد.
وی با تصریح بر اینکه شهرستان آستارا یکی از مراکز اصلی فروش ماهیان استخوانی به مردم و مسافران است، گفت: قیمت این نوع ماهیان در آستارا نسبت به شهرستان‌های مجاور بالاتر بوده و به همین دلیل بسیاری از صیادان برای فروش ماهیان خود آن را به آستارا انتقال می‌دهند.
خاصی‌پور صید ماهیان استخوانی در غرب گیلان را زودتر از دیگر نقاط استان ذکر کرد و یادآور شد: اول مهر ماه امسال صید ماهیان استخوانی به صورت رسمی در غرب استان آغاز می‌شود.
شهرستان مرزی آستارا با 337 کیلومتر مربع در شمال گیلان واقع بوده و دارای 17 کیلومتر ساحل در کناره‌های دریای خزر استدیدگاه خود را بیان کنید