فراخوان ارسال آثار به جشنواره پویانمایی خلیج فارس

فراخوان ارسال آثار به جشنواره پویانمایی خلیج فارس

فراخوان ارسال آثار به جشنواره پویانمایی خلیج فارس

شنبه ۱ آبان ۱۴۰۰
Saturday, October 23, 2021

فراخوان ارسال آثار به جشنواره پویانمایی خلیج فارس

۱۳۹۲/۰۱/۰۹


واحدمركزی خبر:مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل گفت:این جشنواره اردیبهشت امسال همزمان با روز ملی خلیج فارس در اردبیل برگزار و از آثار برتر در بخش‌های 9 گانه تجلیل می‌شود.

منصور شرفی موضوعات جشنواره را خلیج فارس، دفاع مـقدس و شهدا، خلیج فارس میـراث كـهن و جاودان، خلیج فارس و نفت، خلیج فارس و صنعت شیلات،خلیج فارس و نفی سلطه بیگانگان، خلیج فارس و چشم‌اندازها، خلیج فارس و توریست‌پذیری ، خلیج فارس و اشتغال و همچنین خلیج فارس آیین‌ها و آداب و رسوم بیان كرد و افزود: قرار است در تاریخ 21 و 25 فروردین آثار ارسالی بازبینی شود.

وی اظهارداشت: گسترش فعالیت‌های فرهنگی و هنری در راستای پاسداری از هویت ملی و بین‌المللی و در پاسداشت خلیج فارس به عنوان مظهر صلح و دوستی، از مهمترین رویكردها و اهداف اولین جشنواره پویانمایی ملی خلیج فارس است.

مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل تصریح كرد: ارتقای سطح تعاملات فرهنگی و هنری با كشورهای همسایه و جهان، شناسایی و معرفی و گرامیداشت تولیدكنندگان و پدیدآورندگان برتر آثار فاخر هنری و سینمایی مرتبط از دیگر اهداف این جشنواره است.

مدیركل فرهنگ وارشاد اسلامی اردبیل بزرگداشت شهدای خلیج فارس را از دیگر هدف‌گذاری‌های اساسی توصیف كرد و افزود: تجلیل از پایداری و مرزبانی مردم ایران اسلامی از خلیج فارس و به نمایش گذاشتن چهره استعمارگران و نفی سلطه بیگانگان در منطقه خلیج فارس از دیگر اهداف است.

وی افزود: شركت‌كنندگان باید به ارسال یك نسخه از فیلم بر روی DVD را به همراه فرم تكمیل شده جشنواره مد نظر قرار دهند كه كپی فیلم ارسال شده برای بازبینی به هیچ عنوان پس داده نمی‌شود.

شرفی اضافه كرد:دبیرخانه جشنواره نسبت به انتشار آثار به شكل مجموعه اقدام خواهد كرد و در تبلیغات و سایر موارد از این آثار می‌تواند استفاده كند.

وی اظهارداشت: سازندگان فیلم‌های 16 و 35 میلی‌متری باید یك كپی از آثار خود را بر روی DVD برای بازبینی هیات انتخاب ارسال كنند.

مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل جوایز بخش فیلم را لوح سپاس به همراه تندیس جشنواره و 20 میلیون ریال هدیه نقدی به بهترین فیلم جشنواره، بهترین كارگردان، فیلمنامه، تصویر‌سازی، تدوین و صدا گذاری و بهترین انیماتور عنوان كرد و افزود: جایزه ویژه هیات داوران نیز به ارزش 30 میلیون ریال به اثر برگزیده اهدا خواهد شددیدگاه خود را بیان کنید