جنوب استان اردبیل قطب پرورش آبزیان شود

جنوب استان اردبیل قطب پرورش آبزیان شود

جنوب استان اردبیل قطب پرورش آبزیان شود

سه‌شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰
Tuesday, November 30, 2021

جنوب استان اردبیل قطب پرورش آبزیان شود

۱۳۹۲/۰۱/۲۹

جنوب استان اردبیل قطب پرورش آبزیان شود
خبرگزاری فارس از اردبیل، جلیل جعفری بنه خلخال صبح امروز در نشست با مدیران طرح‌های توسعه بخش کشاورزی در خلخال اظهار داشت: بستر‌سازی برای تولید آبزیان و همچنین محصولات متنوع گل‌خانه‌ای در جنوب استان جزو اولویت‌های اساسی است.
وی ضرورت توجه بیشتر به جنوب استان را در احیای بخش کشاورزی یادآور شد و عنوان کرد: با توجه به محرومیت‌های مضاعف جنوب استان که در برخی از حوزه‌ها با بی‌رغبتی و عدم توجه روبرو بوده ضرورت دارد محرومیت‌زدایی در این مناطق جزو اولویت‌های دستگاه‌های دولتی باشد تا بخش خصوصی نیز راغب به سرمایه‌گذاری در این حوزه باشد.
عضو مجمع نمایندگان استان گفت:‌ با توجه به شناور بودن تسهیلات اعطایی بانک‌ها به ویژه بانک کشاورزی با تلاش دستگاه‌های مرتبط در شهرستان‌ها در جذب این تسهیلات باید راهگشایی و جدیت بیشتری خرج شود.
جعفری بنه خلخال ادامه داد:‌ مسئولان ادارات جهاد کشاورزی باید با فرهنگ‌سازی لازم بستر مناسب را در زمینه جذب اعتبارات و ایجاد شور و شوق بیشتر برای فعالیت سرمایه‌گذاران فراهم آورند.
وی تصریح کرد: با توجه به اقلیم حاکم بر خلخال و کوثر ترویج فرهنگ کشاورزی مدرن و پیشرفته بسیار راهگشا خواهد بود به طوری که جنوب استان ظرفیت توسعه صنایع تولیدی کوچک نظیر پرورش آبزیان و ایجاد سایت‌های گل‌خانه‌ای را دارد.
نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: در راستای اشتغال‌زایی بیکاران و جوانان این حرکت‌ها مفید خواهد بود و صنایعی که سرمایه هنگفتی را نیز لازم ندارد می‌تواند با برخورداری از تسهیلات مصوب بانک‌ها به راحتی قابل راه‌اندازی باشد.
جعفری بنه خلخال، حسن بزرگ این صنایع را یادآور شد و افزود: تهیه وثیقه بانکی نیز در برخورداری از این تسهیلات برای متقاضیان مشکل نخواهد بود چرا که بر اساس بررسی‌های انجام شده و اظهارات مسئولان بانک‌های استان یکی از معضلات متقاضیان تسهیلات بانکی تامین و تهیه وثیقه بانکی برای اخذ تسهیلات است.
وی ادامه داد: وجود چشمه‌های متعدد و پر آب موجود در دو شهرستان خلخال و کوثر قابلیتی ممتاز برای ایجاد و توسعه صنعت پرورش ماهی است.
به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، نماینده جنوب استان در مجلس شورای اسلامی در پایان سخنان خود اذعان داشت: مدیران جهاد کشاورزی و حوزه آبخیز‌داری این شهرستان‌ها باید در این راستا گام‌های موثری بردارند چرا که هر سال چندین واحد تولیدی را با ارائه مشوق‌های لازم و هدایت علاقمندان به سمت تولید می‌توان ایجاد کرددیدگاه خود را بیان کنید