افزايش 20 درصدي توليد آبزيان در استان اردبيل

افزايش 20 درصدي توليد آبزيان در استان اردبيل

افزايش 20 درصدي توليد آبزيان در استان اردبيل

سه‌شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰
Tuesday, October 19, 2021

افزايش 20 درصدي توليد آبزيان در استان اردبيل

۱۳۹۲/۰۱/۳۱


واحد مرکزی خبر:سه هزار و 546 تن ماهی و آبزیان پارسال در استان اردبیل تولید شد.
رییس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل امروز در بازدید معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات کشور از مزارع پرورش ماهی استان اردبیل افزود: میزان تولید ماهی در استان اردبیل در مقایسه با سال پیش از آن 20درصد افزایش دارد.
عادل عبدایمانی افزود : در سال گذشته همچنین بیش از 17 میلیون لارو و 900 هزار تن بچه ماهی و ماهی زینتی در استان اردبیل تولید شده است.
وی با اشاره به فعالیت در عرصه تولید ماهی و آبزیان در استان اردبیل از وجود 300 واحد مزرعه و 400 استخر پرورش ماهی خبر داد و گفت: با برنامه ریزیهای انجام شده علاوه برحفظ افزایش تولید در سال 91پیش بینی ما این است که امسال نیز 10درصد به تولیدات سال گذشته افزوده شده و نزدیک به 4هزارتن انواع ماهی سردآبی وگرم آبی تولید کنیم.
عبدایمانی به وجود ظرفیت های مختلف آب و منابع آبی در استان اشاره کرد و افزود: 171 مورد قنات ، 45 سد ، پنج هزار و 300 چاه و یک هزار و 636 چشمه در استان اردبیل وجود دارد که می تواند نوید بخش افزایش تولیدات در بخش شیلات باشد.
وی گفت: مطالعات انجام گرفته در دشت فتحعلی و سدخدآفرین و سبلان بیانگر این است که می توانیم با استفاده از قابلیت این فضاها حدود یک هزار تن نیز تولید ماهی در این سدها داشته باشیمدیدگاه خود را بیان کنید