صید ماهی قزل‌آلا در زرند آغاز شد

صید ماهی قزل‌آلا در زرند آغاز شد

صید ماهی قزل‌آلا در زرند آغاز شد

دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰
Monday, October 18, 2021

صید ماهی قزل‌آلا در زرند آغاز شد

۱۳۹۲/۰۲/۰۳

صید ماهی قزل‌آلا در زرند آغاز شد
امیری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زرند اظهار داشت: هم‌اکنون در 10 استخر ذخیره آب کشاورزی شهرستان زرند با نظارت کارشناسان واحد شیلات این اداره پرورش ماهی قزل‌آلا انجام می‌شود.
وی پیش‌بینی کرد که‌ 10 تن ماهی از‌ استخرها‌ی کشاورزی زرند برداشت شود و عنوان کرد:‌ طی دوره صید ماهی‌ هفت ماه اعلام کرده است.
امیری اشتغالزایی صنعت پرورش ماهی قزل‌آلا در این مناطق را بیش از 10 نفر به طور مستقیم اعلام کرد و گفت: هنگام صید و برداشت ماهی و عرضه آن به بازار مصرف‌‌، افراد دیگری نیز به طور غیر مستقیم به کار مشغول می‌شوند.
وی تصریح کرد: با توجه به‌ محدودیت منابع آبی کشاورزی در این منطقه با برنامه‌ریزی در راستای توسعه ‌آبزی‌پروری و استفاده از این منابع می‌توان ماهی قزل‌آلا تولید کرد.
امیری خاطر نشان کرد: در راستای استفاده بهینه از ظرفیت‌های آبی شهرستان و توسعه آبزی‌پروری ‌و با هدف استفاده بهینه از منابع آب کشاورزی، استفاده از استخرهای آب کشاورزی در فصل زراعی و همچنین اشتغالزایی، افزایش تولید محصولات آبزی و مصرف سرانه ماهی راه‌اندازی شده است.
‌وی با اشاره به توصیه کارشناسان مبنی بر اینکه مصرف آبزیان در کاهش بیماری‌های قلبی و افزایش طول عمر و ضریب هوشی کودکان تاثیر بسزایی دارد، متذکر شد: واحد شیلات این مدیریت آمادگی‌ آموزش‌های لازم برای پرورش توسط کارشناسان به کشاورزان منطقه را دارد و کشاورزان متقاضی می‌توانند برای تولید ماهی به این اداره مراجعه کننددیدگاه خود را بیان کنید