قیمت‌گذاری آبزیان به بخش کشاورزی واگذار می‌شود

قیمت‌گذاری آبزیان به بخش کشاورزی واگذار می‌شود

قیمت‌گذاری آبزیان به بخش کشاورزی واگذار می‌شود

دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰
Monday, October 18, 2021

قیمت‌گذاری آبزیان به بخش کشاورزی واگذار می‌شود

۱۳۹۲/۰۲/۱۲


(ایسنا) منطقه چهار محال و بختیاری، غلامرضا رازقی - معاون وزیر جهادکشاورزی - در همایش ملی ماهیان سردابی اظهار کرد: سال گذشته حدود یک میلیون تن ماهی تولید شد که البته پیش‌بینی مسئولان در برنامه پنجم توسعه، تولید یک میلیون و 400 تن ماهی در سال است که با روند پیش‌ رو به بیش از این عدد خواهد رسید
رییس سازمان شیلات ایران گفت: به منظور اقتصادی کردن قیمت محصولات شیلاتی برای مصرف‌کنندگان و افزایش مصرف سرانه آبزیان در کشور، قیمت‌گذاری محصولات شیلاتی به بخش کشاورزی واگذار می‌شود.
وی تصریح کرد: یکی از اولویت‌های سازمان شیلات شناسایی ظرفیت‌های ناشناخته در دریا، پشت سدها و آب‌های دو منظوره و کانال‌های سیمانی است که تاکنون در دستور کار بوده و مواردی هم در کشور شناسایی شده است. همچنین پشت کانال‌ها چندین استخر احداث شده که از آن‌ها استفاده می‌شود.
رازقی درباره دانش پرورش ماهیان سردآبی اظهار کرد: برای بالابردن دانش و فناوری در واحد سطح که با تغییر سازه‌های مهندسی و مدیریتی صورت می‌گیرد، می‌توان عملکرد خود را در واحد سطح افزایش داد.
معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه میانگین جهانی مصرف ماهی حدود 17 کیلوگرم است خاطرنشان کرد: سرانه مصرف ماهی کشور در سال گذشته 9.1 کیلوگرم بود که تا پایان برنامه پنجم توسعه باید به 13 کیلوگرم برسد.دیدگاه خود را بیان کنید