هرمزگان، استان میگوخیز کشور

هرمزگان، استان میگوخیز کشور

هرمزگان، استان میگوخیز کشور

سه‌شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰
Tuesday, December 7, 2021

هرمزگان، استان میگوخیز کشور

۱۳۹۲/۰۲/۲۳


(ایسنا)- منطقه خلیج‌فارس، قدرت میرزاده دراین خصوص اظهار کرد: استان هرمزگان با بیش از 97 مزرعه پرورش میگو و 9 سایت در حال بهره‌بردای و ساخت پرورش میگو، نقشی مهم در صنعت پرورش میگو بر عهده دارد.
وی افزود: این استان همچنین با دارا بودن 9 مرکز اصلی تکثیر میگو در این زمینه هم توانسته به جایگاهی مطلوب در بین سایر استان‌های کشور دست یابد.
مدیرکل شیلات استان هرمزگان با بیان اینکه این استان با 2553 هکتاز مزرعه و زمین و تولید بیش از 210 میلیون قطعه در هر دوره، کاملا به استانی میگوخیز تبدیل شده، تصریح کرد: امید است در آینده‌ای نزدیک با برنامه‌های در نظر گرفته شده این جایگاه را در سطح جهان نیز ارتقا دهیم.
این مقام مسئول همچنین شیلات را از صنایع مهم و تاثیرگذار در توسعه استان خواند و افزود: شیلات هرمزگان و صادرات آن می‌تواند "حماسه‌ای اقتصادی" برای این استان رقم بزند.
میرزاده در ادامه گفت: هرمزگان با 22 بندر صیادی و 40 مرکز تخلیه صید به جایگاهی مناسب از نظر تعداد بنادر صیادی نیز دست یافته و دارای ناوگان حمل‌ونقلی با حدود 1000 دستگاه خودرو که همگی مجهز به سیستم سرد کننده با یخچال هستند، استدیدگاه خود را بیان کنید