هيئت 200 نفري از تجار ويتنامي به ايران سفر مي كنند

هيئت 200 نفري از تجار ويتنامي به ايران سفر مي كنند

هيئت 200 نفري از تجار ويتنامي به ايران سفر مي كنند

جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰
Friday, December 3, 2021

هيئت 200 نفري از تجار ويتنامي به ايران سفر مي كنند

۱۳۹۲/۰۲/۲۸


واحد مرکزی خبر :وزیر صنعت ، معدن و تجارت کشورمان در دیدار با معاون نخست وزیر و سرپرست وزارت دارایی ویتنام پیشنهاد سفر هیئتی 200 نفره متشکل از فعالان بخش خصوصی و دولتی ، تجار و سرمایه گذاران این کشور را برای برگزاری نشستی با نام quotation mark آشنایی با فرصت های تجاری quotation mark در تهران مطرح کرد.
به گزارش شبکه اطلاع رسانی تولید و تجارت ایران (شاتا )، پیشنهاد مهدی غضنفری که با هدف شناخت بیشتر از توانمندی های یکدیگر بیان شد، با استقبال معاون نخست وزیر ویتنام مواجه و مقرر شد ، بزودی هیاتی به ریاست یکی از مقامات عالی رتبه هانوی به ایران سفر کند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت که برای شرکت در هشتمین اجلاس کمیسیون مشترک ایران و ویتنام به هانوی سفر کرده بود ، در این دیدار با تشکر از میزبانی ویتنام برای برگزاری این اجلاس ظهار امیدواری کرد توافق ها از پشتیبانی و حمایت مقامات عالی رتبه دو کشور بهره مند شود و با تلاش مدیران ارشد و میانی به مرحله اجرا درآید.
غضنفری افزود : با توجه به توافق دو کشور برای ارتقاء سطح مبادلات تجاری تا 500 میلیون دلار ، قطعا با تلاش دو جانبه می توانیم از اهداف تعیین شده فراتر برویم و به بالاترین میزان مبادلات مورد رضایت دست یابیم.
مقام ویتنامی نیز در این دیدار با بیان اینکه سفر وزیر صنعت ، معدن و تجارت ایران به هانوی ، همزمان با برگزاری چهلمین سالگرد روابط دو کشور و پس از سفر آبان ماه گذشته دکتر احمدی نژاد به این کشور برای ویتنام از مفهوم خاصی برخوردار است ، از چنین اتفاقی ابراز خرسندی کرد.
وی همچنین ابرازامیداوری کرد در دوره ریاست ایران در اجلاس جنبش عدم تعهد quotation mark نم quotation mark کشورهای عضو ، شاهد تحولات متفاوتی باشند.
معاون نخست وزیر ویتنام از گسترش روابط سیاسی ، تجاری ، سرمایه گذاری ، آموزشی و پرورشی ، گردشگری میان دو کشور استقبال کرد و گفت : تهران و هانوی درهمه مجامع بین المللی از مواضع برحق یکدیگر حمایت های لازم را خواهند داشت.
همچنین دو طرف در این دیدار بر توسعه همکاری ها در زمینه شیلات ، کشاورزی ، پتروشیمی و استفاده از ظریت های تولید کودهای شیمیایی تاکید کردند.
مقامات ایران و ویتنام با توجه به فضای کنونی منطقه براین موضوع که باید به دنبال راهکارهای جدید برای توسعه همکاری تجاری و اقتصادی و حذف محدودیت های تجاری به نحوی که منافع هر دو کشور در تسهیل تجارت تامین شود ، تاکید کردند.
آنها همچنین ابراز امیدواری کردند با توجه به اینکه دراین دوره اسناد اجتناب از مالیات مضاعف و موافقتنامه های گمرکی از پیشرفت خوبی در مذاکرات کارشناسی برخوردار بوده است ، امضای نهایی را از طریق مجاری دیپلماتیک و مبادله میان دو کشور را یادآور شدند.
ارتقای سطح مناسبات تجاری متناسب با روابط خوب سیاسی از دیگر محورهای گفتگو وزیر صنعت ، معدن و تجارت کشورمان و معاون نخست وزیر و سرپرست وزارت دارایی ویتنام بود.
یادآور می شود ، آقای غضنفری در پایان این سفر راهی داکا پایتخت بنگلادش شده استدیدگاه خود را بیان کنید