تولید 555 تن انواع ماهی خوراکی در ابهر

تولید 555 تن انواع ماهی خوراکی در ابهر

تولید 555 تن انواع ماهی خوراکی در ابهر

چهار‌شنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰
Wednesday, December 8, 2021

تولید 555 تن انواع ماهی خوراکی در ابهر

۱۳۹۲/۰۳/۰۱


"محمود صیادبورانی"، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه زنجان، اظهار کرد: در سال گذشته از مجموع 33 مجموعه فعالیت در زمینه پرورش و تولیدات شیلات، 27 استخر پرورش ماهیان سردآبی که در زمینه تولید قزل‌آلا و و 3 مزرعه پرورش ماهیان گرم آبی در زمینه تولید کپور و 3 مرکز بچه ماهی قزل‌آلا فعالیت داشتند
مدیر شیلات استان زنجان گفت: طی سال گذشته 511 تن ماهی سرد آبی و 44 تن ماهیان گرم آبی در شهرستان ابهر تولید شد.
وی افزود: در مجموع تولید 27 استخر، پرورش ماهی قزل‌آلا 511 تن و ماهیان گرم آبی 44 تن و همچنین 2 میلیون و 300 هزار قطعه تولید بچه ماهی صورت گرفته است.
صیاد بورانی با اشاره به تولیدات شهرستان ابهر، تصریح کرد: این میزان تولید در شهرستان ابهر شامل 5/7 درصد از تولیدات آبزیان در استان بوده است که رتبه چهارم را به خود اختصاص داده است.
این مسئول درخصوص ظرفیت تولید ابهر در زمینه آبزیان، خاطرنشان کرد: طبق مطالعات مشاورین اگر تولید به صورت سنتی صورت گرفته و از تجهیزات هوادهی و برگشت آب استفاده نشود شهرستان ابهر توان تولید 6 هزار تن را دارد اما در صورت تولید مکانیزه این میزان تا 15 هزارتن قابلیت افزایش دارد.
صیادبورانی با اشاره به اقدامات حمایتی در این زمینه، گفت: برگزاری کلاس‌های آشنایی با تکثیر و پرورش آبزیان به صورت رایگان، طرح‎های توجیهی که بر روی پرتال مدیریتی شیلات قرار دارد. پیگیری صدور مجوزهای لازم برای فعالیت متقاضیان، معرفی متقاضیان برای دریافت تسهیلات بانکی، همچنین بازدید رایگان مشاورین و کارشناسان این اداره از فعالیت‎های موجود که راهگشای فعالیت‎ها و افزایش تولید بوده است.
مدیر شیلات استان زنجان با اشاره به مشکلات موجود فعالیت آبزی پروری، تصریح کرد: با توجه به اینکه عمده چاه‎های موجود در شهرستان ابهر از جمله چاه‎های عمیق هستند اگر فعالیت‎های آبزی‌پروری در راستای فعالیت کشاورزی صورت بگیرد مفید است، در حالی که هم اکنون فعالین این عرصه فعالیت 9 ماهه دارند و با بهره‎برداری از لایه‎های بیشتر و رهاسازی بچه‌ماهی‎ها به منابع آب‎های زیرزمینی لطمه وارد می‎کننددیدگاه خود را بیان کنید